CHP heyeti Amasra’da: Ulusumuzun başı sağ olsun, bu son olsun

CHP Küme Başkanvekili Engin Altay, Amasra’da maden faciasının yaşandığı bölgede açıklama yaptı. Altay, “Ulusumuzun başı sağ olsun, bu son olsun. İnşallah hem cenaze sahiplerinin hem tesisin hem de bölgenin yaraları bir an evvel sarılır.” dedi.

Bartın’da Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Kurum Müdürlüğü’nde dün saat 18.15 sıralarında yer altında patlama meydana geldi. Yaşanan bu patlamadan açıklanan resmi sayılara nazaran 40 madenci can verdi .

“BU SON OLSUN”

Facianın yaşandığı Amasra’ya küme başkanvekilleri Özgür Özel, Engin Altay ve Engin Özkoç, genel lider yardımcısı Ahmet Akın, Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’ndan oluşan CHP heyeti ulaştı. Heyet ismine konuşan Engin Altay, “Ulusumuzun başı sağ olsun, bu son olsun. İnşallah hem cenaze sahiplerinin hem tesisin hem de bölgenin yaraları bir an evvel sarılır. Bu türlü kazaların tekrar etmemesi için de hiç elbet gerekli tedbirlerin alınması konusunda, hem meclis hem yürütme organı bundan sonra daha yüksek bir hassaslık içinde hareket eder diye umuyoruz” dedi.

Hastane ziyareti gerçekleştireceklerini ve akabinde cenazelere katılacaklarını, CHP önderi Kılıçdaroğlu’nun da bölgeye geleceğini tabir eden Altay, “Hastanelerde yaralılarımızı ziyaret edeceğiz, daha sonra bizler de başka ayrı cenazelere katılarak, cenaze sahiplerinin acılarını paylaşacağız” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir