CHP’li Bülbül’den Halk TV’ye verilen cezaya tepki: Tek adam, tek ses kendi sesi olsun istiyor

Radyo Televizyon Üst Şurası (RTÜK), Ali İstek Arslan’ın oğlunun kemiklerini torba içinde teslim almasının değerlendirilmesini ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘küçük düşürüldüğünü’ münasebet sayarak Halk TV’ye para cezası kesti. Kanalın ‘Sözüm Var‘ programına da beş sefer durdurma cezası verildiği bildirildi.

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Kurulu üyesi Süleyman Bülbül, RTÜK’ün verdiği cezalara reaksiyon gösterdi. Yazılı bir basın açıklaması yapan Bülbül, iktidarın basın yayın organlarını para ve yayın durdurma cezalarıyla basın mensuplarını ise haklarında iddianame hazırlatarak, tutuklayarak sindirmeye çalıştığını söyledi. 

“TEK ADAM, TEK SES KENDİ SESİ OLSUN İSTİYOR”

“Saray rejimi yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü güç olan basını tek kanallı yayın günlerine döndürmeye çalışıyor” diyen CHP’li Bülbül, “Tek adam üzere basın yayında da tek ses o da kendi sesi olsun istiyor. Basın üzerindeki bu faşizan rejimi de RTÜK’ü kullanarak yaratmaya çalışıyor. Bugün oğlunun kemiklerini poşet içinde verenlerin, adaleti ayaklar altına alanların, en temel hak olan hayat hakkını gasp edenlerin değil bunu lisana getiren gazetecilerin hatalı bulunduğu bir rejim ile karşı karşıyayız. Devletin kurumları muktedir olarak gördüğü AKP’nin partizanlığını yapmakta, hukuksuz kararlarla başta Anayasa olmak üzere hak temelli tüm maddeleri çiğnemekte, hata işlemektedir. RTÜK, halkın haber alma hakkı için vazifesini yapan basın yayın organları için verdiği bu garabet kararları bir an evvel kaldırılmalıdır” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir