Çifte Cinayetten Hapse Giren Tokatspor Başkanı İntihar Etti

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde eğitimci Nazmi Arıkan (69) ile sürücüsü Şerif Eker’i öldürmek hatasından iki kere ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya cezaevinde intihar etti.

Aileleri haber alamayınca şüphelendi…

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kurucusu, evli ve 2 çocuk babası Nazmi Arıkan, sürücüsü Şerif Eker ile geçen yıl Kurban Bayramı tatili için Gelibolu’nun Karainebeyli köyünde küçük ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılan çiftliğine geldi. Çiftlik çalışanları, 13 Temmuz öğlen saatlerine kadar Arıkan ve Eker’i göremeyince şüphelendi. Telefonla da ulaşılamayınca denetim için çiftlik meskenine giren çalışanlar, Arıkan ile Eker’i kanlar içerisinde buldu. İhbarla gelen gruplar, ikilinin çok sayıda bıçak darbesi ile öldürüldüğünü belirledi. Otopside Arıkan’da 47, Eker’de ise 66 kesici ve delici alet yarası tespit edildi. Nazmi Arıkan ile Şerif Eker’in cenazeleri, 15 Temmuz’da İstanbul’da toprağa verildi.

İki sefer ağırlaştırılmış müebbet mahpus kararı çıktı

Soruşturma kapsamında ikili cinayetin şüphelisinin Tokatspor Kulüp Başkanı Ufuk Akçekaya olduğu belirlendi. İstanbul’da yakalanıp, tutuklanan Akçekaya hakkında ‘tasarlayarak canavarca hisle yahut eziyet çektirerek taammüden öldürme’ ve ‘canavarca hisle yahut eziyet çektirerek bir hatası gizlemek yahut öbür bir cürmün kanıtlarını gizlemek ya da yakalanmamak gayesiyle taammüden öldürme’ cürmünden başka ayrı ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istemiyle Çanakkale 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Geçen 20 Mart’ta görülen 3’üncü duruşmada savcı mütalaasını verip, Akçekaya için öldürülen Nazmi Arıkan’ı ‘tasarlayarak canavarca hisle yahut eziyet çektirerek taammüden öldürme’, Şerif Eker için ise ‘canavarca hisle, eziyet çektirerek ve kabahat kanıtlarını gizlemek ve yakalanmamak maksadıyla öldürme’ kabahatlerinden ceza verilmesini istedi. Mahkeme heyeti geçen 29 Mart’ta kararını verip Ufuk Akçekaya’yı iki sefer ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırdı.

Not bırakıp intihar etti

Ufuk Akçekaya, kaldığı İzmir’in Buca ilçesi Kırıklar Mahallesi’ndeki 2 No’lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki tek kişilik odasında, dün akşam meyyit bulundu. Akçekaya’nın kendini asarak intihar ettiği belirlendi. Akçekaya’nın bir de intihar notu bıraktığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir