Cumhurbaşkanı Erdoğan harekat emrini böyle verdi

Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki gayeler hava harekatıyla vuruldu. Türk Silahlı Kuvvetleri terör amaçlarına karşı “Pençe Kılıç” hava harekatı düzenledi.

Mersin’deki Polis Konutu ve İstiklal Caddesi’ndeki bombalı terör taarruzlarının akabinde Suriye’nin kuzeyi adres olarak gösterilmişti. Bir harekat için hazırlık yapıldı ve düğmeye basıldı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) operasyonu ” Hesap vakti , alçaklardan hain akınların hesabı soruluyor” iletisiyle duyurdu. MSB’den yapılan açıklamada Pençe Kılıç hava harekatının terörü kaynağında yok etmek gayesiyle gerçekleştirildiği belirtildi.

OPERASYON BUYRUĞU ERDOĞAN’DAN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pençe Kılıç Hava Harekatı buyruğunu verdiği imgeler paylaşıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Pençe Kılıç Harekat buyruğunu Endonezya dönüşü Bakan Akar’a bildirdiği aktarıldı.

“NE GEREKİYORSA ONU YAPMAKTA KARARLI OLDUĞUMUZU TÜM DÜNYANIN BİLMESİ LAZIM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya’daki G20 Başkanlar Tepesi’nin son gününde düzenlediği basın toplantısında İstanbul’daki terör saldırısının akabinde hudut ötesi bir operasyonun gündeme gelip gelmediğiyle ilgili soruya şöyle yanıt vermişti:

“Şu anda sorgulamalar, soruşturmalar devam ediyor. Bu sorgulamalar sonucunda nereye uzanıyor, bunların araştırılması yapılıyor. Bu araştırma sonucunda de ne gerekiyorsa onu yapmakta kararlı olduğumuzu tüm dünyanın bilmesi lazım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir