Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yargı süreçlerini hem basitleştirdik hem hızlandırdık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde ”Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları ile İdari Yargı Yargıçları Kura Töreni”nde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”22 bin 821 hakim ve savcı misyon yapıyor. Bu merasimle sayı 23 bin 923’e çıkacak. Milletimizin gözünde adliye kapısını adaletin kapısı haline getirmek için daima bir arada efor harcadık.

”HAKİM VE SAVCILARIMIZIN ÖZLÜK HAKLARINDA İYİLEŞTİRMELER YAPTIK”

Adalet hizmetlerinin faal bir formda yürütülmesi için gayret verdik. Yargı süreçlerini hem kolaylaştırdık hem hızlandırdık. Askeri yargıyı kaldırarak askeri kabahatlerin sivil mahkemelerde görüşülmesini tekrar biz sağladık. Hakim ve savcılarımızın özlük haklarında iyileştirmeler yaptık.

HAKİM VE SAVCI YARDIMCILIĞI

Bir sonraki periyottan itibaren bu açılımı fiilen uygulamaya başlayacağız.

”TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK MANİ DARBE ESERİ ANAYASA”

Türkiye’nin gayelerine ulaşmasındaki en büyük mahzur darbe eseri mevcut anayasadır. 28. Yasama Devri’nde önceliklerimizin en başında Türkiye’yi darbe anayasasından kurtarmak vardır.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

Benim iki müdafaamı şehit ettiler şayet bizi de yakalayabilselerdi bizi de şehit edeceklerdi. Rabbim fırsat vermedi bizi yakalayamadılar. Bay Bay Kemal de tankların ortasından Bakırköy Belediyesi’ne gidip kahvesini içerek bizi seyretti. Darbe teşebbüsüne katılan FETÖ mensuplarının gereken cezayı almasında yargı üzerine düşeni yapmaktadır. FETÖ ile çabamızın artarak devam edeceğini buradan tabir etmek istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir