Elon Musk, Twitter çalışanlarının yüzde 75’ini işten çıkaracak

Sosyal medya platformu Twitter’ı satın alma süreci arapsaçına dönen Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın yeni planları ortaya çıktı.

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su olan ve tıpkı vakitte dünyanın en varlıklı insanlarından biri olarak lanse edilen Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma sürecinde yeni bir gelişme yaşandı.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması durumunda çalışanlarının yüzde 75’ini işten çıkaracağı ortaya çıktı. ABD’nin önde gelen gazetelerinden Washington Post’ta yer alan haberde, Musk’ın yatırımcılarına, şirketi satın alması durumunda çalışanların yüzde 75’ini işten çıkaracağını söylediği kayıtlara geçti.

Şirketten yetkililerle görüşen ve dokümanlara ulaşan Washington Post, gelecek aylarda şirketi kim alırsa alsın işten çıkarmaların olacağını aktardı.

Twitter son periyotta işe alımları duyurduğunu açıklamıştı. Ancak dün gece Bloomberg, şirket içi yazışmalara erişti. Şirketin İnsan Kaynakları Departmanı tarafından yapılan açıklamada, “Şirket genelinde işten çıkarma planları yok” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir