Erdoğan’dan Altılı Masa eleştirisi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan, Altılı Masa’yı eleştirdi. Erdoğan, “Bunlar her toplantıda yalnızca bir sonraki toplantıyı kimin konutunda yapacaklar onu konuşuyorlar. Diğer bir şey yok” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan, Sakarya’da toplu açılış merasimine katıldı. Konuşmasında Altılı Masa’yı eleştiren Erdoğan, “Bunlar her toplantıda yalnızca bir sonraki toplantıyı kimin konutunda yapacaklar onu konuşuyorlar. Öteki bir şey yok. Birileri ülkeyi yönetmeyi, kurdukları masaya oturttukları ve etrafında topladıkları güya saklı ortakları yönetim etmekle karıştırıyor” dedi.

“HANİ İKTİSATTA HER TARAF ÇÖKMÜŞTÜ?”

Erdoğan, iktisat konusunda ise “Dünyada havalimanları kapalı, uçuşları yanlışsız dürüst yapamıyorlar. Türkiye’de köprülerimiz evelallah araçlar gidiyor geliyor. Hani iktisatta her taraf çökmüştü, batmıştı? Helikopterden o yolları gördüm. Araçlar, arabalar, otobüsler, kamyonlar, TIR’lar tıklım tıklım yollar dolu. Bu bir şeyi gösteriyor. Ekonomik canlılığı gösteriyor. Lakin gözü olan görür, lisanı olan hakkı konuşur, kulağı olan da duyar. Bunlarda hiçbiri yok. Corona virüsü, Rusya-Ukrayna savaşı bizim ekonomimizde de dalgalanmalara yol açtı” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir