Eşini restoran bahçesinde öldüren kocanın ifadesi ortaya çıktı

Olay, evvelki gün Gölcük ilçesi Halıdere Körfez Mahallesi’nde meydana geldi. Kıymet Budak restoranın bahçesinde konuştuğu eşi Şafak Budak tarafından tabanca ile vuruldu. İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Sıhhat takımının yaptığı denetimde Değer Budak’ın hayatını kaybettiği belirlendi.

Polis, olayın akabinde Budak’ın eşi Şafak Budak ile onun ağabeyi N.B.’yi gözaltına aldı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Şafak Budak tutuklanırken, ağabeyi N.B. ise isimli denetim kuralı ile hür bırakıldı.

Bu ortada olay, güvenlik kamerasına yansıdı. İmajlarda Şafak Budak’ın eşiyle konuştuğu sırada tabancasını çıkarıp ateş ettiği anlar yer aldı.

‘Eşimin beni aldattığını düşündüm’

Şafak Budak’ın tabiri ortaya çıktı. Eşinin kendisini aldattığını öne süren Şafak Budak, “Evlendikten sonra İran’a taşındık. Bir müddet sonra İran’da yapamayıp tekrar Kocaeli’ye dönmeye karar verdik. Buraya geldikten sonra eşimle ortamızda sorunlar yaşanmaya başlandı. Eşimin beni aldattığını düşündüm, o gece sessiz olduğu için kıyıya çağırıp konuşacaktım. Bir müddet yürüdükten sonra restoranın bahçesine geldik. Sonlanınca kendime hakim olamadım, iki el ateş edip öldürdüm” dedi.

İran asıllı Türk vatandaşı Değer Budak’ın cenazesinin alınması için ailesi ya da öbür kimseler tarafından şimdi bir müracaat yapılmadığı, cenazenin yapılan otopsi süreçlerinin akabinde morgda bekletildiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir