Eski futbolcu Modeste M’Bami yaşamını yitirdi

Modeste M’Bami, 40 yaşındayken geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını yitirdi. Paris Saint-Germain hususla ilgili bir açıklama yayınladı.

PSG’nin resmi toplumsal medya hesaplarından yaptığı açıklamada; “Paris Saint-Germain, eski oyuncumuz Modeste M’Bami’nin vefatını derin bir ıstırap ile öğrenmiştir. Kulübümüz, ailesine ve sevenlerine baş sıhhati diliyor” tabirleri kullanıldı.

M’Bami’nin PSG’den sonra formasını giydiği Marsilya’da bir bildiri yayınladı. İletide; “Marsilya, Modeste M’Bami’nin hayatını yitirdiğini büyük bir ıstırapla öğrendi. Dualarımız, eski atletimizin ailesi ve sevenleriyle birlikte” tabiri yer aldı.

Kariyerine ülkesinde başlayan orta saha oyuncusu Modeste M’Bami, 2000 yılında Sedan’a transfer oldu. Burada gösterdiği performansla dikkatleri çeken başarılı oyuncu 2003 yılında Paris Saint-Germain’e transfer oldu. PSG’de geçen üç yılın akabinde bir öbür Fransız devi olan Marsilya’ya geçti.

2009 yılında Marsilya’dan ayrılan Kamerunlu oyuncu akabinde sırasıyla, Almeria, Dalian Aerbin, Changchun Yatai, Al-Ittihad ve Millonarios formaları giydi.

M’bami futbola 2016 yılında Le Havre formasıyla veda etti. Yıldız oyuncu Kamerun Ulusal Kadrosu’nun formasını ise 38 sefer giyerken üç defa de gol sevinci yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir