Eski yolcu otobüsü lüks karavana dönüştü

İstanbul Asya yakasındaki Söğütlüçeşme’den Avrupa yakasındaki Beylükdüzü’ne kadar olan hatta gelip-giden otobüslerin sadece ilk duraklarında oturmak için yer bulunabiliyorken, ikinci duraklardan itibaren araçlara binenler genellikle ayakta yolculuk ediyor.

Hayaldi gerçek oldu

Metrobüslerde yer bulamamakla ilgili üretilen esprilerden biri de gerçek oldu. Bir belediye otobüsü otel konforunda bir karavana dönüştürüldü.

Sokak röportajlarının birinde kendisine mikrofon uzatan muhabire “en büyük hayalinin metrobüste oturmak olduğunu” söyleyen genç hâlâ hafızalardayken, bir belediye otobüsün karavana dönüştürülmesi videosu da ilgi çekti.

Farklı araçlar karavana dönüştürülüyor

Koronavirüs salgınından sonra izole tatil isteyenlerin artırdığı karavan talebi,  girişimcilerin farklı araçları karavana dönüştürmesi ile sınırları aştı.

Ömrü tükenen otobüs, lüks otele dönüştü

Bu örnekte de artık trafikteki ömrünü tüketmiş bir yolcu bir otobüsün karavana dönüştürülme süreci göze çarpıyor. Eskimiş koltuklar ve paslı demirleri sökülerek yenilenen yolcu otobüsü, yeni hali ile beş yıldızlı bir otel odasından çok daha güzel bir görünüme kavuşuyor.

Ülkemizde de benzer çalışmalarla artık trafikte ömrünü tüketen araçların yenilenerek karavan yapıldığına benzer şekilde şahit oluyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir