Ev sahibinden kiracıyı çıkarmak için ilginç yöntem

Bursa’nın İznik ilçesi Yeşil Cami Mahallesi’ndeki 2 katlı konutun alt katında ailesi ile yaşayan Nusret Durmaz, üst katta oturan konut sahibi Tenzile B.’nin ruhsal baskılarına maruz kaldı.

İddiaya nazaran konutun içinde zıplayan tencere tava çalan ve bununla yetinmeyen mesken sahibi, baca boşluğundan alt kata gece müzik dinletti.

Kiracı Nusret Durmaz, mesken sahibinin yaptıklarını cep telefonu ile kayda aldı.

Kayıt esnasında mesken sahibi bayanın kiracının meskenine baca deliğinden müzik dinletmesi, meskeni basması ve saldırması da imajlarda yer aldı.

Kiracı Durmaz, İznik İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçi oldu.

”ZORBALIKLA BU İŞLER OLMAZ”

2 yıldır bu konutta yaşadıklarını anlatan Durmaz, ”Her ay kiramızı ödüyoruz. Maksadı daha yüksek fiyattan kiraya vermek. Soba borusundan bize müzik dinletti. Şu an ki bu durum toplumun kanayan yarası. Haklıysanız peşini bırakmayın. Zorbalıkla bu işler olmaz. Şikayetçi olduk” dedi.

EV SAHİBİ KONUŞTU: MUKAVELELERİ BİTTİ, KİRAYI ÖDEMİYORLAR

Ev sahibi Tenzili B. ise ”1 Ağustos’ta kontratları bitti. Ben de kontrat bitince ‘Kendinize mesken bulun. 2 sene oturdunuz kontratınız bitti’ dedim. Meskenden çıkmalarını istedim lakin ‘Çıkmayız’ dedi. Ağustostan beri kira ödemiyorlar” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir