Fatih Erbakan’dan 6’lı masa toplantılarına olay yorum: Bunlar altın gününe döndü

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, partisinin 2. Olağan Kongresi için Rize’ye geldi. İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenlenen program öncesi partililerin coşkulu karşılamasıyla salona giren Erbakan, burada bir konuşma yaptı.

“BURADA ULUSAL GÖRÜŞÜN EVVEL MİLLET ANLAYIŞININ KIYMETİ ORTAYA ÇIKIYOR”

Çay üreticilerinin enflasyon oranın çok olmasından ötürü çaydan kazandığı paranın çabucak bittiğini söyleyen Erbakan, “Yaş çay üreticileri bir senede 3 e katlanan gübre fiyatları nedeniyle çay tarlalarını gübreleyemedi. Bundan ötürü randımanlarında büyük bir düşme oldu, gelirleri azaldı. Bunun üstüne açıklanan yaş çay alım fiyatı kâfi gelmedi. Bunun üzerine yüzde 181’lik bir enflasyonla o açıklanan fiyat dahi daha eline geçmeden buhar oldu gitti. Bu türlü bir durumda çay üreticisi, çay müstahsili perişan durumda. 20 sene AK Parti’ye en yüksek oyu veren Rize’de çay üreticileri iktidardan şikayetçi ve perişan. Bu durumda en azından Haziran ayının sonuna gerçek minimum fiyata yapılan yüzde 30’luk artışın çay alım fiyatına yapılması gerekiyordu. Çay üreticisine verirsen, meşhur bir holdingin 9 milyar liralık vergi borcunu bir kalemde nasıl sileceksin. Bir yılda 5 tane holdinge 70 milyar lira garanti ödemesini nasıl yapacaksın. İşte burada ulusal görüşün evvel millet anlayışının değeri ortaya çıkıyor. İnşallah iktidar olur olmaz Erbakan hocamızın 54. hükümette yaptığı o artışları Tekrar Refah Partisi olarak inşallah bizde yapacağız” formunda konuştu.

“6 TANE BENZEMEZ DAİMA OLARAK BİR ORTAYA GELİYORLAR”

6’lı masayı altın gününe döndüğünü belirten Erbakan, “Aylardır bir cumhurbaşkanı adayı çıkartmayı beceremeyen 6 tane benzemez daima olarak bir ortaya geliyor. Artık bunlar altın gününe döndü. Toplanıp fotoğraf verip dağılıyorlar. Milletin kaygısıyla dertlenmek yerine altın gününe devam ediyorlar. Birde birbirleriyle daima atışıyorlar. En son HDP’ye bakanlık vereceğiz mi vermeyeceğiz mi dediler. Zira HDP bilinmeyen ortak da ondan ötürü. Saklı ortak HDP’ye bir tanesi bakanlık verelim dedi. Öteki dedi ki ben bakanlık verilmesine razı olmam dedi. Daima birbirleriyle atışma içerisindeler. Bir tanesi diyor sayın Kılıçdaroğlu’nun mezhebinden ötürü aday olması hakikat olmaz. CHP kanadı buna kızıyor. Bu 6 benzemez bugünü kadar 30’u baş başa 6’sı da masa başında olmak üzere tam 36 defa bir ortaya geldi. Bu masada ne konuşuyorsunuz Allah aşkına. 36 kere bir ortaya geliyorsunuz ortada bir kaynak paketiniz yok. Şu milletin cebini yakan ekonomik krizle ilgili tahlil teklifiniz var mı yok. Fotoğraf çektirip yiyip içip dağılıyorlar. Milletin kaygısı nerede bunların hali nerede” sözlerini kullandı.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir