Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde bir polis şehit

Suriye’deki güvenlik faaliyetleri kapsamındaki bir üs bölgesine silahlı hücum düzenlendi. Atakta Samsun Özel Harekat Şube Müdürlüğü işçisi polis memuru Mustafa Çalışgan yaralandı.

Yaralanan polis memuru, kaldırıldığı hastanede müdahaleye karşın kurtarılamayarak şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklamasında, “Şehit düşen kahraman polisimize Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı, dileriz. Milletimizin başı sağ olsun” sözlerine yer verildi.

Havalimanında tören

Şehit Çalışgan’ın naaşı Gaziantep İsimli Tıp Kurumu’ndaki süreçlerin akabinde Asri Mezarlığa, daha sonra da konvoy eşliğinde Gaziantep Havalimanı’na götürüldü.

Burada düzenlenen merasime, Gaziantep Valisi Davut Gül, Kilis Valisi Recep Soytürk, 6. Kolordu Kumandanı Korgeneral Metin Tokel, 5. Zırhlı Tugay Kumandanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Lideri Selami Türker, CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, Gaziantep Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, CHP Vilayet Lideri Neşet Uçar ve başka protokol üyeleri ile şehidin silah arkadaşları katıldı.

Memleketine uğurlandı

Saygı duruşu, şehidin öz geçmişinin okunması ve Vilayet Müftüsü Hüseyin Hazırlar tarafından okunan duanın akabinde Çalışgan’ın cenazesi, askeri uçakla memleketi Tokat’a uğurlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir