FUT Esports’tan yeni ortaklık

Türkiye’nin önde gelen espor kulüplerinden FUT Esports grubu yeni bir sponsorluk mutabakatına imza attı. Sponsorluk kapsamında Avrupa’nın en büyük gaming house’u FUTHOUSE’ta bir stüdyo açacak olan Vodafone, FUT Esports ile birlikte 2023’te 5G üzerinden oyun turnuvası da düzenleyecek. FreeZone ve FUT Esports işbirliğinin ayrıntıları, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Lider Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin ve FUT Esports Kurucu Ortağı Yavuz Sünnetçioğlu’nun iştirakiyle düzenlenen toplantıda aktarıldı. Vodafone Maslak Plaza ve Vodafone Metaverse Mağaza’da eşzamanlı olarak gerçekleştirilen toplantı, Decentraland’de yapılan birinci canlı hibrit basın toplantısı oldu.

“Espor pazarına yaklaşık 45 milyon TL’lik yatırım yaptık”
Oyun ve espordaki gelişimin en büyük destekçilerinden biri olduklarını belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Lider Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şunları söyledi: “Vodafone FreeZone markamızla 6 yıl evvel adım attığımız espor pazarına yaklaşık 45 milyon TL’lik yatırım yaptık. Önümüzdeki 5 yılda yatırımlarımıza devam etmek istiyoruz. Esporu destekleyen marka olarak baktığımızda, dalımızda birinci sıradayız. Hem Vodafone’lu müşterilerimiz için sunduğumuz Gamer ek paketleri, hem de yeni gelen genç müşterilerimize sunduğumuz FreeZone Gaming portföyümüz ile gençlere internetinden yemeyen uygulamaların yanı sıra her ay oyun dünyasına ilişkin armağanlar kazanma bahtı sağlıyoruz. İnternetten yemeyen uygulamalar özelinde düşük ping garantisi veriyoruz. Gaming portföyümüzle 2018 yılından bu yana 1 milyonu aşkın kullanıcıya ulaştık. Gaming uygulamaları için verdiğimiz tarifelerine ek GB’ların yanı sıra FreeZone’a gelen müşterilere birçok oyun platformunda geçerli seçkin oyun içi yararlar sağlıyoruz. 2018’den bu yana yaklaşık 5 milyon TL pahasında takviye verdik. Artık de FUT Esports işbirliğiyle espora yaptığımız katkılara bir yenisini daha ekliyoruz. Ana sponsoru olduğumuz FUT Esports, 11 farklı espor branşında onlarca sportmeni ile yalnızca Türkiye’de değil küresel manada da etkin ve kapsamlı espor kulüplerinden biri. FUT Esports işbirliğiyle sponsorluk alanımızı genişletip tek bir oyuna değil birçok oyuna ve hasebiyle daha geniş bir oyuncu kitlesine ulaşmış oluyoruz. Bu vesileyle, tüm gamer’ları FreeZone avantajlarından yararlanmaya davet ediyoruz.”

“Hep daha evvel ulaşılamamış muvaffakiyetleri hedefledik”
FUT Esports Kurucu Ortağı Yürekli Sünnetçioğlu ise şöyle konuştu: “2014 yılında içerik üretimiyle başlayan 2016 yılında espora adım atmamızla devam eden öykümüzde daima en zirveyi, daima daha evvel ulaşılamamış muvaffakiyetleri hedefledik. Kısa bir müddet içinde 7 farklı branşta 35 şampiyonluk kazandık Ülkemizi dünyanın 19 farklı ülkesinde, 25 farklı kentinde gururla temsil ettik. Her sene yeni hayaller kurduk, bu hayalleri kendimize maksat belirledik ve belirlediğimiz gayeleri birer birer gerçekleştirdik. Artık göğsümüzde Vodafone üzere bir küresel markayla çok daha büyük hayallerimiz, çok daha büyük amaçlarımız var. Kendimize dünyanın en yeterli 10 espor kulübünden biri olma gayesi koyduk. Eylül ayında VALORANT ekosisteminde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika kısaca EMEA bölgesinde yer almaya hak kazanan 10 espor kulübünden biri olduk. Vodafone’un da takviyesi ile belirlemiş olduğumuz maksada emin adımlarla ilerliyoruz. 8 yıllık geçmişimizde ömür uzunluğu unutmayacağımız zaferler yaşadık. Bu harika grubun yanında artık lisanımızdan anlayan, dalı bizim kadar yeterli bilen küresel ve çok güçlü bir marka var. 7’den 70’e herkesin gurur duyacağı başarılara imza atmak ve ülkemize, gençlerimize katkı sağlayacak projeler üretmek için sabırsızlanıyoruz. Vodafone ve FUT Esports paydaşlığı hepimiz için iyi olsun.”

Vodafone, esporda kıymetli işbirliklerine imza attı
Vodafone, espor alanında bugüne kadar pek çok sponsorluk gerçekleştirdi. 2017’de esporun güçlü kadrolarından Bahçeşehir SuperMassive Esports iş iştirakiyle birinci adımını atan Vodafone, 2018’de Riot Games ile daha kapsamlı ve büyük bir adım atarak, Türkiye’deki en büyük profesyonel espor ligi Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne isim sponsoru oldu. 2019 sonunda Türkiye Espor Federasyonu’nun düzenlediği birinci resmi espor turnuvası TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’na ismini veren Vodafone, 2021’de oyun portföyüne Riot Games’in taşınabilir oyunu Wild Rift’i kattı. Birebir yıl Lokum Games ile birlikte Zula FreeZone CUP 2021’i gerçekleştiren Vodafone, 2022’nin birinci aylarında ise Free Fire 5G Turnuvası’nı düzenledi.

VALORANT Champions Tour 2023’te yarışacak
Türkiye’nin en rekabetçi oyuncularını ve oyun dünyasının en tanınan isimlerini bir ortaya getiren FUT Esports 2014 yılında kuruldu. FUT Esports, uğraş ettiği branşlarda şimdiye kadar toplamda 35 kere şampiyonluğa ulaştı. FUT Esports ekipleri, online turnuvalara ek olarak dünyanın dört bir yanında 25 farklı kentte LAN turnuvalarda çaba etti. Toplam 58 oyuncusu bulunan FUT Esports’un branşları ortasında FIFA, FIFA Pro Clubs, VALORANT, PUBG, PUBG Mobile, Apex Legends, Honor of Kings, TeamFightTactics, Hearthstones, Magic The Gatering, Legends of Runeterra yer alıyor. FUT Esports, VALORANT Champions Tour 2023’te yarışacak, dünya genelindeki 30 kadro içinde yer alan 2 Türk kadrodan biri pozisyonunda bulunuyor.

Metaverse’te mağaza açan birinci operatör
Yeni kuşak perakende anlayışını benimseyen Vodafone, Decentraland’de açtığı Vodafone Metaverse Mağaza ile hem Vodafone Kümesi ülkeleri ortasında metaverse’te mağaza açan birinci ülke, hem de Türkiye telekom dalında metaverse’te mağaza açan birinci operatör oldu. Kullanıcılar, mağazayı ziyaret ettiğinde Vodafone’un eser ve hizmetlerine yeni jenerasyon bir dijital tecrübeyle ulaşırken, tıpkı vakitte metaverse dünyasını keşfetme imkânına sahip oluyorlar. Vodafone, Decentraland’de gerçekleştirdiği birinci canlı hibrit basın toplantısıyla Vodafone Metaverse Mağaza’daki birinci aktifliğini de yapmış oldu. Metaverse’deki toplantıyı firma yetkilileri, basın mensupları ve influencer’lar dahil 10 kişi izledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir