Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yeni projeyi tanıttı! Nef Stadı’nın yanında…

Galatasaray Spor Kulübü’nün yıllık Olağan Genel Heyet Toplantısı, Haliç Kongre Merkezi Haliç Salonu’nda gerçekleştiriliyor. Toplantıda konuşan Galatasaray Lideri Dursun Özbek, kelamlarına Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde etkilenen vatandaşlar için yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek başladı.
Futbol grubunun başkan pozisyonunda olduğunu söyleyen Özbek, “Sezon başında planladığımız amaçlara gerçek ilerliyoruz. Bu takım geçmiş periyotlara de çok yakın maliyetle yakın kurulmuş bir takımdır. Biz haziran 2022 transfer periyodunda 43 milyon Euro bonservis bedeli harcadık. Ödemesi 4-5 yıla yayılmış bir halde. Yaklaşık 15 milyon Euro oyuncu sattık. Bu devirde 28 milyon Euro bonservis fiyatı vererek yeni ekip kurduk. Kurduğumuz takım Avrupa’da gayret etmek üzere seçilmiş, çok kıymetli bir kadro. Bunu da ortaya koyduğu performansla izliyoruz. Maaş bütçesi 32 milyon Euro. Birebir geçmişte olduğu üzere. Hedefimiz elimizdeki imkanlarla futbol ekibimizin takımın kalitesini ve potansiyelini arttırmaktı. Bu da başardığımıza inanıyorum. Kısıtlı bir imkanla faaliyet gösteriyoruz. Galatasaray’ın 1 TL’sini bile boşa gitmemesi için bizim sorumluluğumuz var. Okan hocamıza, grubuna ve futbolcularımıza itimadımız tam. Galatasaray’ı tanıyan herkes çok âlâ biliyor, mayıs ayları bizimdir. Tüm taraftarlarımızla birlikte, Cumhuriyetimizin 100. yılında şampiyonluğa yürüyeceğiz” diye konuştu.

“Bu küçük ayak oyunlarına ve içinde kabadayılık geçen numaralara gelmem”

Çok dikkatli olmaları gereken bahislerin olduğunu vurgulayan Lider Özbek, “Kulübümüz ve futbol kadromuzun başarılı gidişatı kimilerinin tadını kaçırmış durumda. Görüyoruz ki her şeyi planlamışlar lakin geçen sene 13. bitiren grubun bu sene bu başarıyı elde edeceğini planlamamışlar. Galatasaray’ın gücünü hafife aldıkları için artık devayı saha dışına çekmeye, rekabeti aşağıya indirmeye çalışıyorlar. Biz geçmişi yüzyıllara dayanan toplulukların başında bulunan insanlarız. Bize emanet edilen koltukların sorumluluğu ve yükü var. Galatasaray lideri olarak ben buna uygun davranırım. Bu küçük ayak oyunlarına ve içinde kabadayılık geçen numaralara da gelmem. Toplumsal medyada yaptığımız ve yalnızca tenkit içeren açıklama nedeniyle, Türkiye Futbol Federasyonu, 21 gün hak mahrumiyeti ve para cezaları verdiğini öğrendim. Onlara tavsiyem şu, bizim doğruları söylememizden korkmayın kardeşim. Yanlışsız ve adaletli olan her vakit kazanır. Türk futboluna herkes için adaleti, doğruları söyleyerek getireceğiz. Bu bizim andımızdır. Bu akşam ulusal maç oynayacağız. Söyleyecek çok şey var. Bu haksızlığı ve hukuksuzluğu çeşitlendirerek devam ediyorlar. Çok doluyum fakat akşam Ermenistan ile maç var. Şu an için sessiz kalacağım. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun verdiği ve veremediği cezalarla ilgili konuşacağım” biçiminde konuştu.

Kadın Futbol Takımı’nın da olağan dönemi başkan bitirdiğini söz eden Dursun Özbek, “Onların da şampiyon olacağına inancım tam. Muvaffakiyetler diliyorum. Bayan Basketbol Kadromuz, Eurocup’ta finale çıktı. Tüm takıma, oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Finalde kazanacağına ve kupayı yeniden ülkemize getireceğine inanıyorum. Daha evvel yaptık tekrar yaparız. Bütün amatör branşlarda muvaffakiyet için Galatasaray’a yakışır gayret gösteriyorlar” dedi.

Kulübün finansal manada sıkıntı devirden geçtiğini söyleyen sarı-kırmızılıların lideri, “Galatasaray’ın geleceği için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Seçilirken vaatlerden en kıymetlisi Banklar Birliği mutabakatından çıkmaktı. Galatasaray’ın borç sarmalarından kurtulması gerekiyor. Üretme kabiliyetini süratli bir formda geliştirmemiz gerekiyor. Bunun bir tek yolu var. Faaliyet dışı projeleri üretip, gelirleri arttırarak yapmamız gerekiyor. Bunların dışında uygulamaya çalıştığımız dijital projeler var. Finansal anlamada Bankalar Birliği muahedesi önümüzdeki en büyük mahzur duruyor. Yapıldığında gerekli olan bir mutabakattı. Bugün yaptığımız işler için çıkmamız gerekiyor” tabirlerini kullandı.

“Mecidiyeköy projesinden şu anda yapılan tahsilat 654 milyon TL”

Mecidiyeköy projesinde 180 tane rezidans ve 7 adet de ticari alan olduğunu söyleyen Lider Dursun Özbek, “103 adedinin satışını tamamladık. Şu anda yapılan tahsilat 654 milyon TL. 56 tane de satışı açık daire var. Tümünü sattığımız 1 milyar 353 milyon TL üzere tahsilata ulaşmış olacağız. 7 ticari alan da yaklaşık 350-400 milyon TL para bekliyoruz. Mecidiyeköy projesi motor proje. Biz hayat veriyor. Bu projeye dayanak istiyor. Bunların satışını da bir an evvel bitirmemiz lazım” açıklamasında bulundu.

“Florya projesi, Galatasaray’ın en değerli projelerinden biri”

Florya projesinin 2016 yılından başlanan bir proje olduğunu aktaran Özbek, “Biz buradaki projeler geliştirmek için bize ilişkin olmayan, Emlak Konut’un 40 dönümlük yerini satın aldık. Galatasaray en değerli projelerinden bir tanesi. Bu projede 97 bin metrekare satılabilecek bir alan var. Bu projeyi yapacağız. Motamot o seçimde periyodunda ne kelam verdiysek yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Kaynaklanan fon ve para, Galatasaray’ın önümüzdeki 25-30 yılını yönetmek için idare konseylerini büyük kolaylık sağlayacaktır” diye konuştu.

“Kemerburgaz toprağı, futbolun yeni durağı olacak”

Kemerburgaz projesi, Florya projesi ve Mecidiyeköy projesinin birbirine bağlı olduğunu belirten Özbek, “Kemerburgaz yeri, futbolun yeni durağı olacak. Galatasaray’ın şu an kullandığı tesisler, Galatasaray’a yakışmıyor. Yaklaşık 6 tane futbol alanı, idari binalar ve çağdaş yerleşke planlıyoruz. En kısa müddette A grubu, Florya’dan buraya taşımak istiyoruz” halinde konuştu.

Nef Stadyumu’nun yanında yeni proje!

Dursun Özbek, konuşmasında ayrıyeten Büyükçekmece projesi, Galatasaray Adası, Beyoğlu’nda bulunan müze, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nun yanında yapacakları kompleks hakkında bilgiler verdi.

“Stadımızdan Vadistanbul’a uzanan 62 dönümlük araziyi 49 yıl üst kullanım hakkıyla kiraladık. Kapalı spor salonu, idari bina, kamp tesis alanı, konaklama alanı ve ticari üniteler yapacağız. Amatör ekiplerimiz burada olacak. Bir bütünlük içinde kulübümüz burada olacak. En başta ismi konulan Ali Sami Yen Spor Kompleksi tam manasıyla yaşayacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir