Gıda israfına karşı ‘podcast’ serisi başlattı

İlk kısmında sürdürülebilirlik kavramını etraflıca inceleyen serinin devam kısımlarında ise e – mobilite, geri dönüşüm ve atık besin üzere hususlar eğlenceli bir üslupla işleniyor.

Türkiye’de son yıllarda podcast kültürünün yaygınlaştığını ve giderek daha pahalı bir mecra halini aldığını söyleyen Yemeksepeti CMO’su Okan Erol, şunları söyledi:

“Sürdürülebilirlik sürekli öncelikli bir mevzu oldu. Örneğin, sipariş ekranımızdaki ‘Yeşili Koruyalım’ butonu sayesinde geçen yıl toplam 926 ton daha az plastik tüketilmesini sağladık. 2020’den beri tüm ofis ve depo operasyonları ile saha gruplarının yakıtlarından kaynaklanan karbon emisyonlarına karşılık gelmesi için, İzmit Derince’de iki ormanı tabiata kazandırdık ve elektrikli motosikletle teslimatı yaygınlaştırarak karbon ayak izini azaltma konusunda değerli bir adım daha attık. Aklımdaki Yarın’la, bu çalışmalarımıza bir yenisini eklemiş olmaktan dolayı heyecanlı ve memnunuz. Bu podcast programının, dinleyicilerine sunacağı içeriklerle, daha yaşanılabilir bir gelecek yolunda yararlı çalışmalardan biri olacağına inanıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir