Grup seks cinayetinde yeni detaylar… İfadeler ortaya çıktı

Manavgat’ın Side Mahallesi’nde geçen yıl 28 Ocak tarihinde Elvan Küçükaltun ve 3 yıldır birlikte yaşadığı Alman Nadja Angela Grosser, ortak arkadaşları olan Kadir Demir’i meskene davet etti. Akşam üzeri konuta gelen Kadir Demir’le birlikte alkol alan üçlü akabinde, alakada bulundu. Bağ sırasında Elvan Küçükaltun, birlikte yaşadığı Alman sevgilisi Nadja Angela Grosser’e sert ve agresif davrandığı argümanıyla Kadir Demir’le tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine çıkan bıçaklı hengamede Elvan Küçükaltun, evvel Kadir Demir’i göğsünden bıçakladı, akabinde cinsel organını kesti.

PARKTA MEZAR YERİ KAZDI

Haber Global’de yer alan habere nazaran, Kadir Demir’in öldüğünü anlayan Elvan Küçükaltun, Nadja Angela Grosser’le birlikte yakındaki markete giderek içki satın aldı. Nadja Angela Grosser’i köpeklerle birlikte konuttan gönderen Elvan Küçükaltun, bir müddet sonra cesedi çabucak konutun yakınında bulunan parka gömmek istedi. Parka giderek mezar yeri kazmaya başlayan Elvan Küçükaltun’u görenler jandarmaya kaçak hafriyat ihbarında bulundu. Olay yerine gelen jandarma takımlarını gören Elvan Küçükaltun, kaçarak Side kıyısına gitti. İhbarcının tanımı üzerine jandarma grupları, Side kıyısında Elvan Küçükaltun’u yürürken yakaladı. Üzeri kanlı olan Elvan Küçükaltun, jandarma vazifelilerinin sorusu üzerine, “Ben et doğradım, içim daraldı; biraz hava almaya çıkmıştım” dedi.

EVDE YAPILAN DENETİMDE ORTAYA ÇIKTI

Kimliği yanında olmayan Küçükaltun’un davranışlarından şüphelenen jandarma takımları, meskeni denetim etmek için geldiklerinde yırtıcı cinayeti ortaya çıkardı. Telefonla konuta çağrılan Nadja Angela Grosser’le birlikte Elvan Küçükaltun, jandarma tarafından gözaltına alındı. Kadir Demir’in cesedi olay yerinde yapılan incelemenin akabinde Antalya İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi. Jandarmada süreçleri tamamlanan Küçükaltun ve Grosser, adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Elvan Küçükaltun, ‘kasten öldürme’ hatasından tutuklanırken, Nadja Angela Grosser isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı. Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itirazı üzerine Nadja Angela Grosser de 2 gün sonra ‘suç kanıtlarını yok etme, gizleme yahut değiştirme’ cürmünden tutuklandı.

54 BIÇAK DARBESİ

Olayla ilgili Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamede, olayın üçlü cinsel münasebet sırasında bir tartışmadan çıktığı anlatılarak, Elvan Küçükaltun’un Kadir Demir’i 34’ü öldürücü, 54 bıçak darbesiyle öldürdüğü, penisini kestiği belirtildi. İddianamede, kuşkulu Kadir Demir’in cep telefonunda yapılan incelemede, birebir şahısların daha evvel yaşadıkları üçlü cinsel münasebete dair görüntü kaydı bulunduğu belirtildi. İddianamede, Elvan Küçükaltun’un ‘canavarca hisle taammüden öldürme’, Nadja Angela Grosser’in de ‘kasten öldürmeye iştirak’ hatasından cezalandırılması talep edildi.

‘NADJA ‘KÖTÜ BİR ŞEY OLMADI’ DİYORDU’

Olaya ait davanın birinci duruşması Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuklu sanıklar Elvan Küçükaltun ve Nadja Angela Grosser’le birlikte sanık avukatları, hayatını kaybeden Kadir Demir’in yakınları katıldı. Elvan Küçükaltun, çok kıskanç olduğunu, lakin alkol aldığı vakit yaşadıklarını hatırlamadığını tez etti. Olay günü yaşananların büyük kısmını hatırlayamadığını söyleyen sanık Küçükaltun, “Nadja Angela Grosser benim dini nikahlı eşim olur. Ocak ayının 19’unda eski eşinden boşandı. Biz evlenmeyi düşünüyorduk. Kadir Demir’le olaydan 1,5 sene evvel tanışıp arkadaş olduk. Biz kendisini fotoğrafçı olarak tanıdık. Birkaç sefer konutumuza geldi, birlikte içki içtik. İçtikten sonra ben ne yaptığımızı hatırlamıyordum. Sonraki günü olanları Nadja’ya soruyordum. Nadja da bana, ‘Merak etme berbat bir şey olmadı, biz cinsel münasebete girdik, Kadir de bizi seyretti’ diyordu” dedi.

‘KADİR BANA YUMRUK ATTI’

Olay günü Kadir Demir’i yapacakları düğün için meskene fotoğraf çektirmeye çağırdıklarını anlatan sanık Küçükaltun, duruşmada şunları söyledi:

“İçki içerken Kadir, ‘Almanlar küme seks yapmayı sever’ diyerek üçlü ilgi teklif etti. Nadja da ben de kabul etmedik. Ortada kopuk kopuk şeyler hatırlıyorum. Ben tuvalette kusuyordum, bu sırada Kadir ve Nadja yatak odasına gitmişler, alakaya giriyorlardı. Nadja acı içinde kıvranıyordu, ‘beni bundan kurtar’ dedi. Ben odadan çıktım, bıçak alıp geldim. Tartıştık. Kadir bana yumruk attı. Yere düştüm, bıçak da düştü. Hengame ettik, elinden bıçağı almak için uğraşırken parmaklarım kesildi. Biz hengame ederken Nadja odadan çıkmıştı. Sonrasını hatırlamıyorum, penisin kesilmesini hatırlamıyorum.”

‘ALKOL ALINCA BİRÇOK ŞEYİ HATIRLAMIYORUM’

Mahkeme liderinin daha evvelden birlikte üçlü bağlantı yapıp yapmadıklarını sorması üzerine Küçükaltun, “Daha evvelce üçlü alakamız olmadı” dedi. Bunun üzerine mahkeme liderinin telefonunda bulunan üçlü bağ manzaralarını sorması üzerine Elvan Küçükaltun, “Ben alkol aldığım için birçok şeyi hatırlamıyorum. Ben de bunu sonradan gördüm ve Nadja’ya sordum” diye yanıt verdi.

‘KADİR’LE ÜÇLÜ ALAKAYA GİRDİK’

Duruşmada tercüman eşliğinde tabir veren tutuklu sanık Nadja Angela Grosser ise Kadir Demir’le 2020 yılında Side kıyısında gezerken tanıştıklarını söyledi. Grosser, Kadir Demir’in vakit zaman meskenlerine geldiğini ve üçlü bağlantıya girdiklerini anlatarak, “Olay günü Elvan, Kadir’i çağırmak için birkaç kere telefon açtı. Kadir evvel telefona bakmadı sonra geri aradı. Kadir geldiğinde birlikte alkol aldık. Sonra üçlü alakaya girdik. Bu sırada Elvan odadan çıktı. Kadir’le alakaya devam ettik” dedi.

‘KORKUDAN YATAK ODASINA BİLE BAKAMADIM’

Bir müddet sonra Elvan’ın odaya iç çamaşırı giyinik formda geldiğini anlatan Nadja Angela Grosser, tabirinde şunları söyledi:

“Bana ‘odadan çık’ dedi. Ben oturma odasına geçtim. Elvan kapıyı kapattı. Sonra Elvan oturma odasına geldi. Eli kanıyordu, ben pansuman yaptım. Çok alkollü olduğu için içeride ne olduğunu sormadım. Akabinde markete alkol almaya gittik. Yolda giderken bana, Kadir’i kastederek, ‘galiba öldü’ dedi. Çok korkmuştum. Elvan’a ‘bu olayla bir ilgim olmasını istemiyorum’ dedim. Köpekleri de alıp konuttan çıkarken bana, ‘Kadir’in çantasını da al ve denize at’ dedi. Kıyıya yanlışsız giderken, Almanya’daki eski eşimi aradım, durumu anlatıp ne yapmam gerektiğini sordum. Bana, ‘ben bir Elvan’ı arayayım’ dedi. Elvan’la görüşmüş. Elvan ona Kadir’in penisinin kesik olduğu 2 fotoğraf göndermiş. Eski eşim bunları bana gönderdi ve ‘Hemen bu fotoğraflar ve elindeki çantayla birlikte polise git’ dedi. Bu sırada Elvan beni aradı, meskene jandarmanın geldiğini ve benimle görüşmek istediklerini söyledi. Ben kaygıdan elimde bulunan çantayı birinci gördüğüm otomobilin üstüne bıraktım ve meskene gittim.”

Verilen ortanın akabinde mahkeme heyeti, Elvan Küçükaltun’un tutukluluğunun devamına, Nadja Angela Grosser’in isimli denetim koşuluyla tahliye edilmesine karar verip, duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir