HaberTürk yazarı Sarıkaya: Kılıçdaroğlu’na 6’lı masada da destek var

HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya, muhalefetten bir genel liderin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için “Sürecin natürel adayı” dediğini aktarırken,“Kılıçdaroğlu’nun adaylığına yalnızca partisinin içinden takviye gelmiyor. İşbirliği yaptığı 6’lı masada da takviyesi var… Burada da kalmadım, öbür muhalefet partilerinin tesirli yöneticilerine de benzeri soruyu yönelttiğimde anladım ki kategorik, ‘kesinlikle olmaz… adaylığını uygun görmeyiz’ tarafında bir yaklaşımları yok. Hatta seçime gerçek adayın isminin de minimal düzeyde kalıp, tartışmanın mevcut ile devam edilip edilmeme noktasına taşınacağına vurgu yapıldı. Adayı bugünden açıklamanın hakikat olmayacağının altını çizmekle kaldı” tabirlerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu’nun adaylığının kesinleştiğinden şimdi kelam edilemeyeceğini belirten Sarıkaya, şöyle devam etti: 

“Nedeni de bugünden bir adayın kendisini bağlamasının yaratacağı handikapları 6’lı masanın başkanlar doruğunda birinci Kılıçdaroğlu’nun lisana getiren olması. Bugünden bir aday isminin zikredilmesi halinde bu kişi üzerinde rakibin yaratılacağı fırtına ötesinde parti içi istikrarlar açısından da sorun üreteceğinin CHP idaresi de farkında…

Çünkü aday olması halinde partideki vazifesinden uzaklaşması gerekiyor. Seçimi kazansa da kaybetse de tekrar Genel Başkanlığa dönüşün zorluğunun da herkes farkında. Her iki durum da CHP açısından yeni bir karmaşanın başlangıcı demek… Partinin başında ‘CHP eski CHP değil’ dediği bugünkü yapısına getirmek için verilen 12 yıllık emeğin de heba edilemeyeceği kayda geçiriliyor. Münasebetiyle bütün bu süreçler evvelden planlanmadan çıkılacak yolun üreteceği problemler eleminize edilmeden atılacak adımın yaratacağı badirelere dikkat çekiliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir