Havacılık devlerinin ikram kapları Türk firmasından


İSTANBUL (İGFA) – Havacılık bölümünün en itibarlı fuarlarından biri olan Aircraft Interiors Expo / Uçak Kabin İçi Ekipmanları ve Catering Fuarı (AIX), Almanya’nın Hamburg kentinde 28-30 Mayıs 2024 tarihleri ortasında gerçekleştirildi.

Uçak içi konfor, güvenlik, cümbüş ve bağlantı teknolojileri konusundaki en son gelişmelerin gün yüzüne çıktığı fuarda, uçak koltuklarından aydınlatma sistemlerine, kabin içi cümbüş ve temas sistemlerinden iç dekorasyon tahlilleri ve catering hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede eserler sergilendi.

Sürdürülebilir eserlerle fuara damga vurdu

THY, Emirates, Qatar, Lufthansa, Avusturya Havayolları ve Singapur Havayolları üzere dünyada 50’den fazla havayolunda kullanılan yemek kapları, bardaklar, tepsi setleri ve sofra grupları üzere eserleri kendilerinin ürettiğini belirten SEM Plastik Yönetim Kurulu Lideri Yavuz Eroğlu, fuarda bilhassa kabin içi sürdürülebilir ikram konsept ve ekipmanlarıyla tüm iştirakçilerin dikkatini çektiklerini söyledi.

Havayollarında sürdürülebilirliğin giderek ehemmiyet kazandığını ve kendilerinin de bu mevzuda değerli yenilikler yaptıklarını anlatan Eroğlu, sürdürülebilirlik konusuna odaklanmış yeni eser kümelerini dünya havayollarının beğenisine sunduklarını söz etti. Müşterinin isteğine nazaran tasarım yaptıklarını ve dizayndan prototip’e, prototip’ten esere giden yolda yolcu tecrübesini en üst düzey çıkaracak çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydeden Eroğlu, “Bu alanda dünyanın en büyük 5’inci şirketiyiz. Sürdürülebilirlik konusunda geri dönüşmüş materyallerin kullanımı, biyoplastikler ve kapalı çevrim geri dönüşüm sistemlerinde global operasyonlar yönetiyoruz. İçinde yemek pişirilen plastik yanmaz tabak ve bardak dahil birçok özel eser dünyanın en büyük havayolu şirketleri tarafından kullanılıyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir