“Hesabı ödemeyen erkeğe saygı duyulmaz” diyen Esra Ezmeci’ye tepki yağıyor

Katıldığı programlarla ünlendikten sonra toplumsal medya hesabından takipçilerinden gelen ilgi sorularına verdiği yanıtlarla gündem olan Esra Ezmeci, bu sever de erkeklerle ilgili söylediklerinden ötürü isminden kelam ettirdi.

“ERKEK SORUMLULUĞU ALMIYORSA HÜRMETİM KALMIYOR”

Beyaz TV’de yayınlanan bir programa konuk olan Esra Ezmeci, bayanlara tavsiye verirken erkekleri kızdıracak açıklamalar yaptı. Buluşmalarda hesabı erkeklerin ödemesi gerektiğinden bahseden Ezmeci, şunları söyledi: “Hesap gelince ‘gel canım hesap geldi benim de yanımda para yok, zati senin ödemen gerekir ya’ deyin. Ödemeyin siz sakın ödemeyin bekleyin. Erkek üzere hissetmek nedir; senin sorumluluğunu alması demektir. Bu erkek hiç seninle ilgili sorumluluğu almıyor erkeğin gerektirdiği maddi yükümlülüğü hiç yapmıyorsa o vakit ona erkek olarak hürmetim kalmıyor.”

“ERKEK YATIRIM YAPTIĞI BAYANI DAHA ÇOK SEVİYOR”

Bir erkek yemeği bile ödemekten çekiniyorsa benim hayatımda ne katkısı olacak. Erkek her vakit yatırım yaptığı, para harcadığı bayanı unutamıyor ve daha çok seviyor. Alakanızın selameti açısından isteyin. ‘Çok beğendim alamıyorum ya’ deyin. Bırakın isteyin, hiç istemekten utanmayın. Erkek daima daha çok para getirmek istiyor ve bayandan daha çok kazanmak istiyor ki kendinin güçlü hissetmek için o vakit erkek size maddi olarak da bir şeyler yapmak istiyor. Bırakın yapsın. İsteyin, istemekten çekinmeyin ne kadar paranız olursa olsun. Çok paranız olsa bile isteyin. ‘Ben şunu istiyorum, şunu çok beğendim, bana alır mısın, ay ne kadar güzel’ deyip aldırın.”

SÖZLERİ REAKSİYON ÇEKTİ

Esra Ezmeci’nin hesap çıkışı kısa müddette Twitter’da gündem oldu. Kadın-erkek eşitliğine dikkat çeken birçok toplumsal medya kullanıcısı Ezmeci’ye reaksiyon göstererek “Esra Hanım’ın diplomasını sorgulamak gerekir”, “Kendi ayakları üzerinde duran hemcinslerinizi küçük düşürdünüz” ve “Sözde eşitlik deniyor ancak iş paraya gelince eller titriyor” yorumlarını yaptı.

İşte Esra Ezmeci için yapılan birtakım yorumlar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir