Hizbullahçıyız diyerek tehdit etmişti, CHP harekete geçiyor: Bu densiz hakkında derhal gereğini yapıyoruz

Batman’da yapılan bir sokak röportajında, kendisini Hizbullahçı olarak tanımlayan bir kişinin muhalefet başkanlarını “kafalarını kesmekle” tehdit ettiği manzaralar toplumsal medyaya damga vurmuştu. Skandal ifadeler sonrası CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Twitter’dan bir açıklama yaptı.

Sokak röportajında bir kişi, “Hizbullahçıyız, Erdoğan’a dokunurlarsa başlarını keseriz” diyerek tehditler savurdu. Kelam konusu şahsa reaksiyonunu lisana getiren Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi avukatı Celal Çelik, “Bu densiz hakkında derhal gereğini yapıyoruz” dedi.

Sokak röportajında söylenen kelamlar toplumsal medyada gündem oldu. YouTube’da yayın yapan “Sen Konuş” isimli kanalın sokak röportajında konuşan bir kişinin sözleri reaksiyon çekti.

“Biz Hizbullahçıyız” diyen kişi, muhalefeti işaret ederek “‘Bu köpeklere, ateistlere, kafirlere, dinsizlere oy vermem. Biz devletçiyiz. Erdoğan’a dokunsalar başlarını keseceğiz. Biz cihada hazırız. Başlarını keseriz. Bunlar kafirdir” sözlerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi avukatı Celal Çelik, kelam konusu görüntünün reaksiyon toplamasının akabinde “Bu densiz hakkında derhal gereğini yapıyoruz. En ağır formda ceza almasını sağlayacağımıza emin olun! Böylesi ahlaksızların peşini bırakmayız!…” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir