Jon Snow’un dedesi casus çıktı

“Game of Thrones” dizinin ünlü oyuncusu Kit Harrington, dedesinin İkinci Dünya Savaşı casusu olduğunu ve James Bond karakterine ilham vermiş olabileceğini öğrendi. Bu mirasın yanı sıra Harrington, büyükbabasının, Windsor Dükü ve Düşesi’ni takip etmeyi içeren çok bâtın bir planın kesimi olduğunu da öğrendi.

Büyükbabasıyla hiç tanışmamış olan 35 yaşındaki Kit, Channel 4’te yayınlanan ve ünlülerin büyükbabalarının ikinci dünya savaşı sırasında yaşadıklarını anlattıkları “My Grandparents’ War” isimli programa katılarak aile geçmişini öğrendi.

James Bond’un yaratıcısıyla arkadaştı

Eski hükümdarın Nazilere rastgele bir bilgi aktarması ihtimaline rağmen Windsor Dükü ve Düşesi’ne göz kulak olmakla görevlendirilen Kit’in büyükbabası, James Bond’un yaratıcısı Ian Fleming ile de iş arkadaşıydı.

1941’de donanma istihbaratı tarafından işe alınıp Jamaika’ya gönderilen dedesi, 1952’de birinci 007 romanı Casino Royale ile dünyanın en ünlü kurgusal casusunu yaratan İngiliz müellif ve gazeteciyle burada tanıştı.

Dedesinin casus olduğunu bilmiyormuş

Büyükbabası John’un casusluk geçmişi hakkında konuşan Kit, periyodun en tartışmalı casusluk operasyonlarından birinden sorumlu olan adamın soyundan geldiğini keşfetmenin “büyüleyici” olduğunu söz etti.

The Telegraph’a konuşan Kit, büyükbabasının casusluk vazifeleri hakkında daha evvel “söylentiler” duyduğunu, lakin kendisi ve babası Sir David Richard Harington‘ın tüm gerçeği bilmediğini itiraf etti.

halktv.com.tr // Dış Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir