Kaftancıoğlu’ndan AKP il binasına siyah çelenk

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, AKP İstanbul Vilayet Başkanlığı yakınına siyah çelek bıraktı. “Montajcı sahtekarlarla helalleşmeyeceğiz” yazılı çelenk, güvenlik tedbirleri nedeniyle vilayet başkanlığı önüne götürülemedi.

AKP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘montaj’ itirafına reaksiyonlar sürüyor. Erdoğan’ın dün yayında CHP’nin ‘Haydi’ reklam sinemasına montaj ile PKK elebaşı eklenen görüntüsünün montaj olduğunu itiraf etti. Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise Erdoğan’a reaksiyon göstererek “Montajcı sahtekar” dedi.

Kaftancıoğlu şu sözleri kullandı:

“Unutmayın, biz bu berbatlığı affetmeyeceğiz, millet affetmeyecek, tarih affetmeyecek. Bu basın açıklamasıyla montajcı sahtekarlarla helalleşmeyeceğiz’ yazılı silah çelenk bırakmak üzere geldik. Vatandaşı korumakla sorumlu kolluk kuvvetlerimizi talimatla vilayet başkanlığı önüne yığmışlar. Bu ülkede mağdur bırakılan, montaj imajlarla kandırılmaya çalışılan herkes için vatandaşlarımıza hürmetimiz gereği bu siyah çelengi bu noktaya bırakıyoruz. Umarım kolluk kuvvetleri kendi çocukları için, haksızlığa uğramışlar için bu siyah çelengi AKP vilayet başkanlığına teslim ederler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir