Kasırgaya dönüşmesi beklenen Julia Fırtınası Nikaragua’ya doğru yaklaşıyor

Atlas Okyanusu’nda oluşan Julia Tropikal Fırtınası Nikaragua kıyılarına gerçek yaklaşıyor. Fırtınanın ülke topraklarına ulaşmadan evvel güçlenerek kasırgaya dönüşmesi bekleniyor.

ABD Ulusal Kasırga Merkezi (NHC) tarafından yapılan açıklamaya nazaran Julia Tropikal Fırtınası’nın şu anda Karayip Denizi’nde bulunduğu ve batıya hakikat yanlışsız yol aldığı bildirilirken, önümüzdeki birkaç saat içinde güçlenerek kasırgaya dönüşeceği ve akabinde yarın erken saatlerde Nikaragua’yı vuracağı tabir edildi. Kolombiya’nın Karayip Denizi’ndeki San Andres Adası’nda şiddetli yağış ve fırtınaya sebep olan Julia sebebiyle hükümetin alarma geçtiği bildirildi.

ABD Ulusal Kasırga Merkezi Julia Tropikal Fırtınası’nın Nikaragua’da karaya ulaştıktan sonra ülkede ve etraftaki öbür Orta Amerika ülkelerinde hayatı tehdit eden yağışlara neden olarak sel ve toprak kaymalarına yol açabileceğini bildirdi. Fırtınanın batıya gerçek ilerlemeye devam ederek Guatemala ve Meksika’yı da tesiri altına alacağı varsayım ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir