Kayserispor’dan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye Onur Bulut cevabı

Kayserispor’dan yapılan açıklama şu halde:

Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Işık Çebi’nin, Kulübümüz ve Yöneticilerimiz hakkındaki açıklamalarını büyük bir şaşkınlıkla ve şaşkınlıkla takip etmiş bulunuyoruz. Çebi’nin, yaptığı açıklamalardan, Onur Bulut’un transferi konusunda, Kulübümüzün TFF Hukuk Heyetlerine yapmış olduğu müracaattan haberi olmadığını ya da bu mevzuda kendisinin bilgilendirilmediğini anlıyoruz. Kayserispor Kulübü, hukukun üstünlüğünü bilen ve buna uygun olarak hakkını yetkili merciiler önünde arayan bir Kulüptür. Bu prestijle Kayserispor Kulübü, ne Ahmet Parıltı Çebi’nin ne de diğer birinin rehberliğine ve yol göstermesine gereksinim duymamaktadır.

Ahmet Işık Çebi’nin açıklamasında, Onur Bulut’un transfer sürecine ait olarak sarf etmiş olduğu kanıların sığ, tek taraflı bilgiye dayalı ve seviyesiz bulduğumuzu da açıklamak isteriz. Bu çerçevede, Sayın Çebi’ye, Beşiktaş Kulübünün, Onur Bulut için Kulübümüze göndermiş olduğu, transfer kontratı taslağını bir kez daha okumasını tavsiye ediyoruz. Ahmet Parıltı Çebi, kelam konusu taslağı okuduğunda, taslağı gönderenlerin, Sayın Çebi’nin tabir ettiğinden farklı ve temkinli bir anlayış içinde olduğunu, kendisinin “kağıt parçası” olarak söz ettiği mukaveleye daha farklı bir mana yüklediklerini görecek, anlayacaktır. Sayın Çebi; -Beşiktaş Kulübü tarafından Kulübümüze e-mail yolu ile gönderilen mukavele taslağına, Kulübümüzün vermiş olduğu karşılık üzerine- temsil ettiğiniz makama uygun hareket ederek idaremizle direkt bağlantıya geçmiş olsaydınız, bu hem Beşiktaş Kulübünün kıymetlerine hem de Türk Futbolunun ortak menfaatlerine uygun olacaktı. Siz bunu yapmadınız. Siz, Kayserispor İdaresi ile muhatap olmadınız. Siz, spor ahlakını, bir transferin şehvetine tercih ettiniz. Siz, ben yaptım oldu diye hareket ederek Beşiktaş Kulübünü tüzel sorumluluk altına soktunuz. Haksız ve düzeysiz açıklamalarınız da mümkün şahsi sorumluluğunuzun sonuçlarından duyduğunuz kaygıdan kaynaklanmaktadır.

Geçmişten beri daima dostluğu şiar edinmiş Kayserispor idaresine yönelik olarak sarf etmiş olduğu, “gereksiz yere gevezelik etmesinler, kendilerine çeki sistem versinler” halindeki düzeysiz kelamları kendisine yakışsa bile Beşiktaş Kulübüne ve topluluğunun vakarına uygun olmadığını ve yakışık almadığını da belirtmek isteriz. Bilesiniz ki bu cins kabadayı vari açıklamalar, yapanı kim olursa olsun, bizleri korkutamaz, inandığımızı söylemekten de yapmaktan da alıkoymayacaktır.

Ahmet Işık Çebi bilmelidir ki Kayserispor Kulübü de topluluğu da büyüktür. Sayın Çebi’nin yapmış olduğu bahtsız açıklamayı da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Lider olarak merhum Süleyman Seba’nın bırakmış olduğu mirasa yakışıp yakışmadığının muhasebesini yapmasını kendisine tavsiye ediyoruz.

Ülkemiz yaşamış olduğu büyük felaketin yaralarını sarmak için tüm kurum ve fertleriyle seferber olup uğraş ederken bu şanssız açıklamaya karşılık vermek zorunda kaldığımız için kamuoyundan özür dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir