Kılıçdaroğlu, seçim sürecinde CHP Genel Başkanlığı görevini sürdürecek

Partisinin küme toplantısında konuşan CHP başkanı Kılıçdaroğlu, veda bildirisi verdi. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olan Kılıçdaroğlu, “Bugün bu kürsüye veda etmek için buradayım” dedi.

AKŞENER’E İLETİ GÖNDERDİ

Aday belirleme sürecinde uyuşmazlık yaşadığı Meral Akşener’e de bir bildiri yollayan Kılıçdaroğlu, “Arada bir ülkücü damarı fiyat, bunu da çok güzel biliyorum” diye konuştu.

GENEL BAŞKANLIĞI BIRAKACAK MI?

Parti kümesindeki konuşması sonrası parlamento muhabiriyle makamında bir ortaya gelen Kılıçdaroğlu, “Kürsüye veda ettiniz, cumhurbaşkanı adaylığı sürecinde genel başkanlığı sürdürecek misiniz?” sorusuna “Evet” karşılığını verdi.

“KARŞILIKLI İTİMADI İNŞA ETMEK GEREKİYOR”

Siyaset kurumu ile vatandaş ortasında güvensizlik oluştuğunu, vakitle bunun son bulması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü: “İyi bir efor, yeterli bir emekle meselelerin tümü çözülebilir. İnanç vermek gerekiyor. Toplum çok ayrıştı. Bu atmosferden çıkarmak gerekiyor. Karşılıklı inancı inşa etmek gerekiyor. Siyasetçinin halkına, halkın da siyasetçiye güvenmesi lazım. Etik bedelleri güçlü olan bir siyaset anlayışı, ahlaki pahaları güçlü olan bir siyaset anlayışının Türkiye’ye gelmesi gerekiyor.”

6’LI MASA’DAKİ TARTIŞMALAR

Kılıçdaroğlu, 6’lı Masa’da yaşanan sıkıntıya ait yöneltilen soruya ise “Elbette ki tartışmalar doğaldır. Tartışma olmayan bir yerde hayat olmaz. Tartışmalar olacak. Bütün sıkıntı tartışmalardan sonra tokalaşmasını bilmektir. Sorunu çözüyorsanız, bir sorun kalmıyor” cevabını verdi.

“KOŞULLARIN BİR AN ÖNCE GÜZELLEŞTİRİLMESİ LAZIM”

Deprem bölgesinde çadır, su ve yer sıkıntılarının sürdüğünü; bayanların ve erkeklerin kendilerine mahsus sıkıntıları olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Hala şartlar çok güzel değil. Şartların bir an evvel güzelleştirilmesi lazım. Onlara bakmak gerekiyor. Sonuçta depremzedelerin sıkıntılarının dillendirildiği bir ortam olması gerekiyor. Benim vazifem de o problemleri dillendirmek” dedi.

“PEK ÇOK ALANDA SORUN VAR”

Siyasal iktidarın misyonunun bu problemlere tahlil üretmek olduğunu lakin şu ana kadar sağlıklı bir tahlilin üretildiğini görmediklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Çadırdan tutun müdahaleye kadar pek çok alanda sorun var. Bir eş güdüm eksikliği var, uyum yok” diye konuştu.

“SANDIK GÜVENLİĞİ SAĞLANIR ORADA”

CHP önderi, “Deprem bölgesinde seçimin sağlıklı gerçekleştirilebileceğine dair bir kaygınız var mı?” sorusuna, “Hayır. Sandık güvenliği sağlanır orada. Her partinin temsilcisi olacak. Hayır bir tasa taşımıyoruz” cevabını verdi.

Kılıçdaroğlu’nun, “Cumhur İttifakı üyelerinden aldınız mı tebrik telefonu?” sorusuna karşılığı ise “Hayır” oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir