Kılıçdaroğlu: Yetkiyi verin Türkiye’yi büyütelim

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği açılış merasiminde yaptığı konuşmada halka seslenerek, “Yetkiyi verecek olan sizsiniz. Yetkiyi verin Türkiye’yi büyütelim, Türkiye’yi kalkındıralım. Yetkiyi verin esnafın, endüstricinin, personelin, çiftçinin, gençlerin yüzü gülsün. Tasanız olmasın Türkiye’nin önü açık, açacak olan da sizsiniz” dedi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan otogar alt geçidi ve Kent Meydanı Öğrenci Yurdu ile çeşitli alt yapı ve toplumsal tesislerin açılış merasimine katıldı.

“BİR YILDA YURT PROBLEMİNİ ÇÖZECEĞİZ”

CHP’li belediyelerin yaptığı çalışmalardan övgüyle kelam eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Arkadaşlarımıza her vakit ‘Halka hizmet hakka hizmettir’ diye söylüyorum. 20 yıldır yurt sorunun çözemediler. Allah nasip eder iktidara geldiğimizde bir yılda yurt problemini çözeceğiz. Her anne baba oğlunu, kızını rahatlıkla yurtlara gönderecek gözü geride kalmayacak. Halka hizmet etmeyi temel unsur edindik.

Halka hizmet ederken birilerinin yaptığı üzere malı götürme kültürümüz yok. Karneleri seçim vakti önünüze gelecek. Notları siz verip, iktidarını siz değiştireceksiniz. Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur. Sizin problemlerinizi çözmeyen ancak 5’li çetelere hizmet edenleri alıp iktidarı değiştirin. Artık yeni ve güçlü bir Türkiye vakti.”

“SÖZ VERİYORUZ BÜTÜN PROBLEMLERİ ÇÖZECEĞİZ”

Kılıçdaroğlu kelamlarına şöyle devam etti:

“6 siyasi partiyi bir ortaya getiren demokrasidir, size hesap vermektir, kucaklaşmaktır kamplaşmak değil, bizi bir ortaya getiren kimsenin ömür usulü ve inancını sorgulamamaktır. Dünyanın bu kadar sorunu varken insanları kamplaştırmak Türkiye’nin gündemi almamalıdır. Tabanlarını güçlü tutmaya çalışıyorlar ancak tabanları çözülüyor. Onlar da gerçeği görüyorlar zira. Kelam veriyoruz; bütün meselelerini çözeceğiz.”

Fakirlik fukaralığın ne olduğunu yoksulluğun ne olduğunu, evladını aç yatıran annenin, üniversiteyi bitiren çocukları işsiz gezen annelerin babaların dramını biliyoruz. Ben 5’li çetenin adamı değilim. Ben sizlerin adamıyım. Bu ülkeye adaleti getireceğim. Adalet ya gelecek ya gelecek, bundan emin olmanızı istiyorum.

Hiç kimseyi niyetinden dolayı yargılamayacağız. Gazeteciler ahlak kuralları çerçevesinde rahatlıkla iktidarı eleştirebilecekler. Gençler bir twit attığında ‘acaba başım belaya girer mi?’ diye düşünmeyecek. Sevgili gençler sizin hayalleriniz, bu kardeşinizin maksadı olacak. Tamamını gerçekleştireceğiz.”

“YETKİYİ VERİN TÜRKİYE’Yİ BÜYÜTELİM, KALKINDIRALIM”

“Temel gayemiz katma kıymeti yüksek eserler üretmektir” diyen Kılıçdaroğlu, “Kullandığınız cep telefonları dışarıdan geliyor meğer bunları biz üretmeliyiz.  Yetkiyi verecek olan sizsiniz. Yetkiyi verin Türkiye’yi büyütelim, Türkiye’yi kalkındıralım. Yetkiyi verin esnafın, endüstricinin, personelin, çiftçinin, gençlerin yüzü gülsün… Tasanız olmasın Türkiye’nin önü açık açacak olan da sizsiniz.” tabirlerini kullandı.

ZEYDAN KARALAR’DAN KILIÇDAROĞLU İÇİN CUMHURBAŞKANLIĞI TEMENNİSİ

Konuşmasında, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu için “İnşallah Cumhurbaşkanlığında daha hoş günler göreceğiz” diye temennide bulunan Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar da, misyona geldiğinde gelirin dört katı üzerindeki borç yükü altındaki bir belediye bütçesini teslim aldığını, vazifeye gelir gelmez sıkı mali disiplin uygulayarak belediye harcamalarını kontrol altına aldıklarını belirterek şöyle konuştu:

“30 büyükşehir içinde gelirlere bakıldığında Adana 22. Sırada. Teker teker iş beşerlerine gittik. Adana’nın vergisi toplamda 1 milyardı. İş beşerlerine rica ederek gelirimizi artırmaya çalıştık. Şu anda Adana’nın vergi geliri 3 milyar TL. Bu da belediyenin gelirinin ayda 55 milyon TL daha artmasına neden oldu. Borç çoktu diye hizmeti aksatmadık. Hangi alanda bakarsanız bakın bir evvelki devirden iki, üç kat daha hizmet yaptık. 5 yılda 2,5 milyon ton asfalt döktük. Burayı 86 günde bitirdik.

Çok süratli biten trafiği rahatlatacak bir alt geçit oldu. Birinci belediye lideri olduğumda Ceyhan’da haftada 10 sefer şikayet gelirdi, artık hiç sular kesilmiyor. Bütün Adana’da kanserojen asbest boruları değiştirdik. 15 ilçemizin ikisinde arıtma, artık 7 ilçemizde arıtma tesisi var. 61 yeni otobüs aldık. Artık 20 tane daha alıyoruz. Adana’yı elektrikli otobüsle tanıştırıyoruz. 163 iş makinesi aldık.

Sayın Genel Liderimizin önderliğinde ve inşallah Cumhurbaşkanlığında daha hoş günler göreceğiz. Her gün belediyeye onlarca icra evrakı gelirken hatta makam odam bile haciz edilirken icra belgelerinin sayısını 8’e düşürdük. Bugün 5 bin Halkkart dağıtıyoruz. Bunun mucidi Kemal Kılıçdaroğlu’dur, onu alkışlayın. İki ayda bir bu kartlara bin TL yükleyeceğiz.”

Konuşmaların akabinde otogar alt geçidi ve Kent Meydanı Öğrenci Yurdu’nun açılışları gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir