Mark Zuckerberg, taşı bu sefer Apple’a attı!

Teknoloji dünyasının bilinen isimleri vakit zaman birbiriyle atışıyor. Ardından yeni Mark Zuckerberg yeni yaptığı bir Instagram paylaşımında WhatsApp’ın Apple’ın kendi ekosistemi içinde iletileşme hizmeti sunduğu iMessage’dan daha inançlı olduğunu söyledi. 

Mark Zuckerberg, WhatsApp’ın iMessage’dan çok daha inançlı olduğunu söyleyerek tartışmaya farklı bir şirketi daha dahil etmiş oldu. Direkt resmi hesabı üzerinden yaptığı bu paylaşımda WhatsApp’ın ‘uçtan uca şifreleme’ üzere güvenlik özelliklerine vurgu yapmak istedi. CEO,  WhatsApp’ın iMessage’dan daha inançlı olduğunu zira uçtan uca şifrelemeyi küme görüşmeleri dahil olmak üzere standart olarak sunduğunu aktardı.

SMS İNANÇLI DEĞİL LAKİN WHATSAPP ÖYLE!

Instagram üzerinden yaptığı paylaşımda WhatsApp’ın hem iPhone tarafında hem de Android tarafta kusursuz bir güvenlik hizmeti sunduğunu lakin iMessage’da hala pek çok değerli özelliğin bulunmadığna vurgu yaptı.

WhatsApp’ın yeni reklam afişinde ise Zuckerberg’in bu paylaşımını destekleyen sloganlar var. SMS’in günümüz koşullarında inançlı olmadığını aktaran afişte, Apple’a taş atılıyor. Apple’ın bunlara yanıt verip vermeyeceği şimdi belirli değil lakin internet aleminde yeni bir tartışmanın fitilini ateşleyecek üzere duruyor.

Kısa bir müddet evvel Telegram kurucusu Pavel Durov, kullanıcıların Telegram kullanmasa bile WhatsApp kullanmaması gerektiğini zira hiç inançlı olmadığını söylemişti. WhatsApp’ın başındaki isimlerden Will Cathcart direkt Twitter hesabı üzerinden bu yoruma karşılık vermişti. 

Telegram kurucusunun tersine, ‘Telegram’ı özel bir şey için kullanmazdım.’ diyerek kelama başlıyor: ” Telegram’ı özel bir şey için kullanmazdım. Telegram’ın WhatsApp’tan farklı olarak varsayılan olarak uçtan uca şifreleme özelliği yok ve bunu kümeler için etkin etmenin bir yolu da yok. Bu, Telegram’da iletilerinizin bir kopyası olduğu manasına geliyor ve bu beni endişelendiriyor.” demişti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir