Mehmet Aslantuğ TİP’ten aday oldu

Çok sayıda sinema ve sinemada rol alan oyuncu Mehmet Aslantuğ, Türkiye Personel Partisi’nden milletvekili aday adayı oldu.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Lideri Erkan Baş, ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ’un milletvekili adaylığı tekliflerini kabul ettiğini açıkladı.

Baş, Aslantuğ’un adaylığını toplumsal medya hesabından duyurdu.

“YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Baş, paylaşımında, “Onu yalnızca unutulmayan rolleriyle değil, planlı bir provokasyona maruz bırakılan Ahmet Kaya’yı cesurca savunmasıyla da daima şükranla hatırlıyoruz. Milletvekilliği adaylık teklifimizi kabul ederek bize güç veren sevgili Mehmet Aslantuğ’a yürekten teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

TRT DİZİSİNİN TAKIMINDAN ÇIKARILMIŞTI

Kamuoyunun zihnine Bir İstanbul Masalı dizisi ile kazınan ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ, son devirde TRT1 ekranlarında yayınlanan Yürek Çıkmazı dizisinde seyircisi ile buluşuyordu. 61 yaşındaki başarılı oyuncu Aslantuğ, toplumsal medya hesabında yayınladığı paylaşımın altına yazdığı açıklamada, Yürek Çıkmazı dizisi takımından kendi isteğiyle değil, kanalın isteğiyle ayrıldığını duyurmuştu. Aslantuğ açıklamasında ayrılma sebebinin siyasi görüşüyle alakalı olduğu imâsında bulunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir