Nilüferli karateciler İspanya’dan madalyalarla döndü


BURSA (İGFA) – Dünyanın en itibarlı gençler karate tertibi WKF Karate-1 Dünya Gençlik Ligi, 16 – 19 Mayıs tarihleri ortasında İspanya’nın A Coruna kentinde 76 ülkeden 3 bini aşkın atletin iştirakiyle gerçekleştirildi.

Antrenörlüğünü İlhan Çakır’ın yaptığı Nilüfer Belediyespor Kulübü Karate Ekibi itibarlı turnuvada ülkemizi muvaffakiyetle temsil etti.

Türkiye’den 20’ye yakın kulübün 70 civarında atletle katıldığı turnuvada Nilüfer Belediyespor Kulübü’nün başarılı karatecileri Nisanur Çakır ve Naz Kayadere ülkemize madalya gururu yaşattı. Ümit-genç kızlarda kumite kategorisinde 54 kiloda yarışan Nisanur Çakır, turnuvada çıktığı 7 maçın 6’sını kazandı. Final maçında Portekizli rakibi Leonor Goncalves’e 7-5’lik skorla mağlup olan çakır turnuvayı 2’nci sırada tamamlayarak, gümüş madalyanın sahibi oldu. Nisanur Çakır, bu performansıyla ümit gençler kategorisinde turnuvada finale çıkan ve madalya kazanan tek Türk atlet olmayı da başardı.

Bursa’ya madalyayla dönen bir öbür atletimiz ise Yıldız kızlarda kumite kategorisinde 52 kiloda yarışan Naz Kayadere oldu. Yarı finalde Belçikalı rakibi Emilie Poskin’e 4-3’lük skorla mağlup olan Kayadere, bu sonuçla turnuvayı 3’üncü sırada tamamlayarak ülkemize bronz madalyayla döndü. Erkeklerde ümit-genç kumite kategorisinde yarışan Utkan Efe Başlı da Nilüfer Belediyespor Kulübü’nü ve ülkemizi turnuvada muvaffakiyetle temsil etti.

Dünyanın en itibarlı gençler karate tertibinde tarihi bir muvaffakiyete imza attıklarını söyleyen Nilüfer Belediyespor Kulübü Karate Grubu antrenörü İlhan Çakır, atletlerini tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir