Rusya duyurdu: Yabancı paralı savaşçıların konuşlandırıldığı merkezi imha ettik

Rusya: Ukrayna’da yabancı paralı savaşçıların konuşlandırıldığı merkezi imha ettik
MOSKOVA (AA) – 

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, ülkesinin 24 Şubat’ta Ukrayna’ya yönelik başlattığı savaştaki Rus ordusunun aksiyonları hakkında başşehir Moskova’da bilgi verdi.

Rus ordusunun Ukrayna’da ataklara devam ettiğini belirten Konaşenkov, “Harkiv bölgesinde bulunan Andriivka yerleşim ünitesinin yakınlarındaki yabancı paralı savaşçıların konuşlandırıldığı merkez, havadan fırlatılan yüksek hassasiyetli füzelerle imha edildi. Ayrıyeten son 24 saatte Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne ilişkin asker ve askeri teçhizatın bulunduğu 9 bölge ve Buk M-1 hava savunma füze sistemi vuruldu.” dedi.

Rus hava muharebe taktik birliklerinin 48 askeri alanına yönelik hücum düzenlediğini kaydeden Konaşenkov, şunları söyledi:

Ukrayna ordusuna ilişkin 3 “Uragan” çok namlulu roketatarının da ele geçirildiğini lisana getiren Konaşenkov, Rus topçu birliklerinin 13 idare merkezi ile 42 askeri alanı vurduğunu aktardı.

Bu saldırılarda “300 Ukraynalı milliyetçi, 11 askeri teçhizat, 2 ‘Grad’ çok namlulu roketatar, 10 roket ve topçu teçhizatı, 9 özel araç ve 9 mühimmat ve yakıt deposunun yok edildiğini söz eden Konaşenkov, “Bugüne kadar Ukrayna’da 198 uçak, 130 helikopter, 1180 insansız hava aracı, 337 hava savunma füze sistemi, 3 bin 503 tank ve zırhlı araç, 506 çok namlulu roketatar, 1859 obüs ve havan topu, 3 bin 545 özel askeri araç yok edildi.” dedi.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir