SARDOS üyeleri Çanakkale Şehitleri için Kazdağları’na tırmandı

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Türkiye Dağcılık Federasyonunun planlı faaliyet takviminde yer alan bu faaliyet TDF Çanakkale vilayet temsilciliği uyumunda, Vilayet temsilcisi Doç. Dr Emrah Aykora liderliğinde gerçekleştirildi.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen 21 kulüpten 82 atlet katıldı.

Tırmanışa SARDOS’u temsilen katılan yönetim kurulu üyesi Ayhan Altındiş, birebir vakitte etkin olarak aktiflik uyum takımında de yer aldı.

17 Mart’ta Bayramiç Ayazma kamp mevkiinde kamp kuran sportmenler 18 Mart sabahı saat 5:30’da tırmanışa başladı. Saat 10:30 sularında bin 752 m. Babadağ doruğuna ulaşan dağcılar burada yapılan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıldönümü ve şehitleri anma merasimi sonrasında dönüşe geçtiler. Faaliyet sonrasında Bayramiç Belediyesi tarafından atletlere çorba ikramı yapıldı.

Keşan Saros Tabiat ve Spor Derneği olarak, bu ülke üzerinde her karış toprağında, dağlarında, denizlerinde özgürce dolaşabilmemiz için canını veren, kanını döken, başta Ulu Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anarken, “Yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti” bildirisi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir