Sosyal destek kartında yüzde 100 artış

İZMİR (İGFA) – Karabağlar Belediyesi 02.03.2015 tarihli meclis kararıyla İzmir’de Toplumsal Dayanak Kartı’na geçen birinci belediye oldu. Daha sonra İzmir ve Türkiye’nin farklı yerleşimlerinde de uygulama devam etti. Karabağlar’da oturup, istenilen dokümanları getirerek müracaatta bulunan vatandaşlarla ilgili detaylı inceleme yapılıyor. Bunun sonucunda belirlenen bireylerin Toplumsal Takviye Kartı’na her ay sistemli para yüklemesi yapılıyor. Vatandaşlar bu kartları diledikleri marketlerde kullanabiliyor.

Karabağlar Belediyesi, her ay sistemli olarak 3000’e yakın hanenin yararlanmasını sağladığı karttaki bakiyeyi 500 liradan 1000 liraya yükseltti.

Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu, dar gelirli vatandaşların yanında olmaya çalıştıklarını söyledi. Karabağlar Belediyesi’nin öncülerinden olduğu Toplumsal Dayanak Kartı’nın bugün Türkiye’nin pek çok yerinde benimsendiğini hatırlatan Lider Selvitopu, “Kart sayesinde vatandaşlarımız rencide edilmeden, gereksinimlerinin kıymetli bir kısmını diledikleri marketlerden karşılayabiliyor. Bu detay çok önemli” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir