Sosyal medya fenomeni ‘Gaga Bulut’ tutuklandı

İzmir’de, ‘kişisel bilgileri hukuka muhalif olarak vermek/ele geçirmek’ ve ‘şantaj’ hatalarından gözaltına alınan ‘Gaga Bulut’ olarak bilinen toplumsal medya fenomen Bulut Altuğ, sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.

İzmir Vilayet Emniyet Müdürlüğü Siber Hatalarla Gayret Şubesi gruplarınca, üyelikle girilebilen birtakım toplumsal medya sitelerinde paylaşılan cinsel içerikli fotoğraf ve görüntüleri kaydedip şantaj gayeli kullandığı teziyle dün gözaltına alınan Bulut Altuğ’un emniyetteki süreçleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen Bulut, nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Ne olmuştu?

Bulut Altuğ, ‘kişisel bilgileri hukuka karşıt olarak vermek/ele geçirmek’ ve ‘şantaj’ cürümlerinden gözaltına alınmıştı.

Altuğ’a ilişkin çelik kasada, şantaj hatasından elde edildiği bedellendirilen yaklaşık 500 bin lira kıymetinde altın ve para ele geçirilmişti.

Altuğ, 2018’de ‘müstehcenlik ve çocuğun cinsel istismarı’ hatasından yargılandığı davada 17 yıl mahpusa çarptırılmıştı. Ceza, Yargıtay 14’üncü Ceza Dairesi tarafından bozulmuştu. Tekrar yargılanan Altuğ’un evrakı hakkında mahkeme ‘düşme kararı’ vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir