Türkiye Kupası’nda inanılmaz gol: Elle attı, tur geldi

Ziraat Türkiye Kupası 1. Çeşit karşılaşmasında Niğde Anadolu FK, Kahramanmaraşspor ile karşı karşıya geldi. Bol aksiyona sahne olan müsabakada konut sahibi Niğde Anadolu’nun maça dengeyi getirdiği ikinci golde yaşananlar toplumsal medyada gündem oldu.

Maça süratli başlayan Kahramanmaraşspor 3 dakikada Furkan Şamil Çetin ile öne geçti, 2 dakika sonra da Mehmet Han Küçük ile farkı 2’ye çıkardı.

Ev sahibi takım 33’te Harun Kahraman ile durumu 2-1’e getirirken soyunma odasına bu skorla gidildi.

TOPU ELİYLE AĞLARA GÖNDERDİ!

İkinci yarı baskısını artıran mesken sahibi Niğde Anadolu FK 56’da Murat Şamil Kurt ile maça istikrar getirdi. Fakat yayıncı kuruluşun ekranlara getirdiği imgede Kurt’un topu ağlara eliyle gönderdiği görüldü. Sağ taraftan Rıdvan Çelik’in yaptığı ortayı eliyle ağlara gönderen Murat Şamil büyük bir sevinç yaşarken Kahramanmaraş cephesi hakeme ağır itirazlarda bulundu.

Hakem Ramazan Doğanay ve yardımcıları Kahramanmaraş’ın tüm itirazlarına karşın golü verdi. Türkiye Kupası 1. Turu’nda VAR sistemi kullanılmadığı için durum ayrıntılı biçimde incelenemedi.

Niğde Belediyespor 90+2’de Umut Alpaslan ile 1 gol daha bularak maçı 3-2’ye getirdi ve tıp atlayan taraf oldu. Toplumsal medyada viral olan o manzaralarda ikinci golün elle atılmasına karşın geçerli sayılması büyük yansılara neden oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir