Ülkeden gelen son görüntü yürekleri sızlattı! Kanser hastası, yağmur altında 7 saat ambulans bekledi

İngiltere’de 12 bin hekim, 50 bin hemşire ve doğum uzmanı açığı bulunduğu, bunun “bu vakte kadar ülkenin sıhhat sistemindeki en ağır işçi krizi” olduğu belirtilirken son gelen manzara görenleri kahretti.

YAĞMUR ALTINDA 7 SAAT

Galler’de yaşayan 85 yaşındaki kanser hastası Keith Royles, çim biçerken düşüp kalçasını kırdı. Yerinden kıpırdatılamayan yaşlı adam için çabucak ambulans çağrıldı. Lakin ambulans 7 saat sonra geldi. Bu sırada yağmur altında beklemek zorunda kalan adamın hali, ülkede infial yarattı.

“YAPABİLECEK BİR ŞEY OLMADIĞINI SÖYLEDİLER”

Her şeyin hastaneden sırf birkaç metre ötede yaşadığına dikkat çekilirken Royles’un ailesinin bahtsız adamı kuru tutmaya çalıştığı öğrenildi. Royles’un kızı Tina, “Ambulans çağırdık ve bize 4 ila 7 saat ortasında gelebileceğini söylediler. Birkaç defa daha aradık lakin idare yapılabilecek bir şey olmadığını tabir etti” sözlerini kullandı.

“ÇOK ÜZGÜNÜZ”

Skandalın akabinde Galler Ambulans Şefi Lee Brooks ise “Bay Royles’un yaşadığı tecrübeden ötürü çok fakat çok üzgünüz. Hasta periyot teslim sırasında yaşanan gecikmeler birtakım hastalara süratli bir biçimde ulaşamamamıza neden oluyor” dedi.

İşte büyük infial yaratan o ana ait kareler;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir