Uludağ Premium Ultra Trail’e rekor katılım

BURSA (İGFA) – Uludağ ve etrafının nefes kesen tabiatında 5 farklı etapta gerçekleşen maraton, bu yıl ünlü ultra trail koşucuları Ekaterina Mityaeva ve Dmitry Mityaev’i ağırlarken, müzikle de zenginleşti.

Her yıl klasik olarak düzenlenen ve bu yıl her düzeyden yaklaşık 2.200 yerli ve yabancı koşucunun katıldığı “Uludağ Premium Ultra Trail – (UPUT)”, koşuculara eşsiz bir tabiat tecrübesi sundu. 100km, 66km, 30km, 16km ve 6km’lik tabiat olağanüstüsü parkurlarda gerçekleşen aktiflikte sportmenler, müzik ziyafeti de yaşadılar.

Uludağ Premium’un sponsoru olduğu Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası; yarış esnasında canlı performanslarla atletlere keyifli bir koşu tecrübesi yaşatırken, yarışların sonunda gerçekleşen konserde de SesVerSus (A Capella), Neyzen ve Ceren Toksöz sahne aldılar.

En rekabetçi dağ ultra maratonu yarışı olarak kabul edilen bu aktifliklerin birinci örneği, 2003 yılında Mont Blanc’te gerçekleştirilmiş. Uludağ Premium; sanata ve spora verdiği takviyeler çerçevesinde 6 yıl evvel ülkemizde hayata geçirerek klasik hale getirdiği aktiflikte, her yıl çıtayı biraz daha yükseğe taşıyarak iştirak ilgisinin artışını sağlarken, maratonun 2024 yılında memleketler arası unvanını alması hedefleniyor ve iştirakçi sayısının iki katına çıkması bekleniyor.

Sporcuları Uludağ’ın doruğunda buluşturan Uludağ Premium Ultra Trail’de koşucular hem kuvvetli hem de keyifli bir yarış deneyim ederken, aktiflik boyunca Uludağ İçecek’in su, maden suyu, meyve suları ve güç içecekleriyle serinlediler.

İŞTE KAZANANLAR

100, 66, 30, 16 ve 6 kilometrelik parkurlarda tamamlanan koşuların kazananları belirli oldu. 6 kilometrelik parkuru erkeklerde Mehmet Aydıngör, bayanlarda Gülnaz Ayar, 16 kilometrelik parkuru erkeklerde Recep Berk Şenyurt, bayanlarda Büşra Kaya, 30 kilometrelik parkuru ise erkeklerde Mestan Turhan, bayanlarda Gülşen Çerçi birinci olarak tamamladı. 66 kilometrede birinciliği erkeklerde Dmitry Mityaev, bayanlarda Aysel Yalaç alırken, 100 kilometre yarışında zafer Ekaterina Mityaeva’nın oldu.

Yarışmaların akabinde gerçekleştirilen ödül merasiminde, dereceye girenlere ödül ve madalyalarını Uludağ İçecek Türk AŞ. İdare Heyeti Lider Yardımcısı Ömer Kızıl verdi. Aktifliğe dahil tüm içerikler; uludagicecek ve uludagultratrail instagram hesaplarından yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir