Uriel Salnaıtıs yoğun bakımdan çıktı 

Erdoğan DEMİR / ALMANYA(İGFA) – Ünlü sanatçı Uriel Salnaitis, bugün ağır bakımdan cıktı, olağan odaya alındı ve hayati tehlikeyi atlattı. Tedavisine devam edilen ünlü sanatkarın 4 yada 5 hafta sonra taburcu edilmesi bekleniyor . Eşi ve yakınları ile görüşen Gazeteci Murat Topçu’ nun verdigi bilgilere nazaran eşi ve yakınları Urielin manası Allahın ışığı olduğunu ismi üzere Allahın da Urieli koruduğunu lisana getirdiler. Uriel Salnaıtıs’ in sıhhatine kavuşmasına en çok sevineceklerinin hayranları olduğu aşikar.

Ünlü sanatçı kazadan evvel yeni albüm hazırlıkları yapıyordu. Yeni albümünün de 2025 yılında çıkacağını belirtmişti. 13 sarkılık albüm sözleri ve müziği Sezen Aksu’ya ilişkin , tutkulu , ikinci bahar , Haydi git , Sen Anladın Onu , daha çok müziklerin olduğu albüm heyecanla bekleniyor . Salnıtıs, bu müziklerin resmi müsaadesini Sezen Aksu’dan almıştı.

Kım Wılde (” View From A Bridge ) 80 lerde dünyada birinci sıralarda olan müzik Uriel tarafından Türkçe seslendirecek .

Kenara Gec isimli müzik birinci kere seslendirilecek , Türkce sözleri Aysen ve Kemal Şimsekyay ilişkin özel olarak, Urielle yazdı.

Uriel hem Almanca, hem de İngilizce seslendireceği Hot Chocolade , You Sexy Thiana , Indianer ,Nena Almanca Day By Day.

Regina 90 larda tüm dünyada ünlü olan Moskau Moskau Dschinnonus Khan Moskau Moskau, müziğini Uriel Clup Dancede seslendirecek.

Eşinin ve yakınlarının yaptığı açıklamaya nazaran, Urielin KKTC ‘ye , Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne farklı bir aşkla ve sevgiyle bağli olduğunu, hayalinin de memleketine kesin dönüş yapmak olduğunu , kazadan öncede memleketine dönmenin memnunluğunu yaşadığını, bu kazadan sonrada bu kararının değişmeyeceğini inandıklarını söylediler .

Bilinci açılan ve esi ve yakınlarına konuşan, Urielin’ de kazadan öncede esiyle birlikte gecenin ilerleyen saatlerine kadar projelerini anlattı.

KKTC ,de müziğe devam edecegini, kendi müzik şirketi olan, Uriel Produktion’ da KKTC’ de yaşayan sanatkarlara kapıyı acacağını eşi ve yakınlari ile paylaşmış.

2024 ne kadar Uriel Salnaıtıs için berbat olsa da geçmişe sünger çekip, geleceğe bakmak gerekiyor. Uriel Salnaıtıs’in eşi de Urielin şuuru acıldıktan sonra, parçalanan Mustang arabası yerine yeni bir Mustang otomobil almak istediğini belirtti. Sürat tutkusundan asla vazgeçmediğini belirtti.

Uriel güçlü bir kisilik , o herseyin üstesinden gelir diyerek geleceğe umutla baktıklarını belirtti.

Biz de basın topluluğu olarak ünlü sanatkara geçmis olsun dilerimizi sunuyoruz ve bundan sonraki müzik hayatında muvaffakiyetler diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir