Yatalak hastaların yüzü güldü

ANTALYA (İGFA) – Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların en sıkıntı anlarında yanlarında olarak yüzlerini güldürüyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 19 ilçede yatağa bağımlı hastaların meskendeki bakımını kolaylaştırmak ve hastaların konforunu artırmak için tam donanımlı hasta yatağı dayanağında bulunuyor.

2 Bin 603 Hasta Yatağı Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 2019’un Nisan ayından bu yana 19 ilçede muhtaçlık sahiplerine 2 bin 603 adet elektronik hasta yatağı yardımı gerçekleştirdi. Toplumsal hizmet uzmanları tarafından vatandaşlardan gelen talepler titizlikle değerlendirip yapılan incelemenin akabinde güç durumdaki gereksinim sahibi hastalara otomatik hasta yatağı takviyesi sağlanıyor. Vatandaşın meskenine götürülen yatakların suramı yapıldıktan sonra kullanımı da anlatılıyor. Hastaların ve ona bakan şahısların hayatının bir nebze de olsa kolaylaşmasına katkı sağlanıyor.

Tam Donanımlı Yatak

Hastane tipi tam donanımlı ve kumandalı yatakların çift motoru sayesinde hem sırt hem de ayak kısmı hareket ettirilebiliyor. Ergonomik yapısıyla, yattığı mühlet boyunca hastanın konforunu sağlayan, hasta yakını için de kolaylık sunan elektronik hasta yatakları yüz güldürüyor. Hasta yakınları, hastaların yemek yeme, dinlenme üzere gereksinimlerini daha rahat ve konforlu bir halde karşılayabiliyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi hasta yatağının yanı sıra süreksiz müddet tekerlekli sandalye kullanması gereken hastalara bu hususta da dayanak sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir