4 çocuğunu öldürmekle suçlanmıştı: 20 yıl sonra serbest bırakılıyor

Bir vakitler “Avustralya’nın en makus bayan seri katili” olarak isimlendirilen Kathleen Folbigg, dört küçük çocuğunu öldürmediğini gösteren yeni delillerin sunulmasının akabinde affedildi. 55 yaşındaki Folbigg, heyetin çocuklarını öldürdüğüne karar kılmasının akabinde 20 yıl cezaevinde kalmıştı. Caleb, Patrick, Sarah ve Laura isimli bebekleri öldürdüğü argümanıyla mahpus cezası verilen Folbigg’e yöneltilen suçlamalar, yeni bir soruşturmanın sonuçlanmasıyla düşürüldü.

Soruşturma kapsamında, bebeklerin ‘doğal yollarla’ hayatını kaybettiği belirlendi. 1989 yılında 19 günlük Caleb, 1991’de 8 aylık Patrick, 1993’te 10 aylık Sarah ve 1999’da 18 aylık Laura hayatını kaybetmişti. Yapılan incelemeler iki çocuğun ‘ani bebek mevti sendromu’ndan, üçüncü çocuğun da boğulma nedeniyle öldüğü kabul edildi. Bir isimli tabip de, Laura’nın ‘belirlenemeyen’ bir nedenden öldüğü sonucuna vardı.

’20 YILLIK BİR ÇİLE’

Yeni Güney Galler (NSW) Başsavcısı Michael Daley Pazartesi günü, Bathurst’ün Bayan Folbigg’in hatalı olduğuna dair makul kuşkular olduğuna dair ‘kesin görüşe’ geldiğini duyurdu. NSW valisi tam bir af imzaladı ve Bayan Folbigg’in hapishaneden derhal özgür bırakılmasını talep etti. Daley, “Onun için 20 yıllık bir sıkıntı oldu. Yakında çıkacak. Huzur diliyorum” tabirlerini kullandı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir