Bu yöntem sayesinde havlularınız bir daha asla sertleşmeyecek: Sertleşen havlu problemini çözmenin sırrı bulundu

En temel ferdî eşyalarımızdan biri olan havlular, hayatımızın son derece kıymetli bir yerini kapsamaktadır. Havluların hijyenik olması, sıhhatimiz açısından son derece değerli olurken her kişinin kendine ilişkin bir havlusunun olması kıymetlidir.

Havlular yapısı gereği, uygun temizlenme şartı sağlansa dahi vakitle sertleşme durumu ile karşı karşıya kalabilirken, sertleşen havlular son derece can yakıcı olabilmektedir. Sertleşen havlularınızı eski yumuşak formuna geri döndürebilmek için bu prosedürü deneyebilirsiniz.

İşte o hayat kurtaran formüller…

Sertleşen havluları yumuşak formuna döndürmek sanılanın bilakis son derece mümkün olan bir durum olurken, sertleşmiş havluları yumuşak forma döndürmek için bir ölçü sirke işinize yarayacaktır.

Sirke, havlu yüzeyindeki deterjan kalıntısını parçalayarak havluların yumuşak olmasını sağlarken tıpkı vakitte havluların çok daha strilize olmasını sağlamaktadır. Sirkenin yanı sıra havlularınızı direkt olarak güneş ışığında kurutmanız havlunun sertleşmesini tetiklerken, havlularınızı uygun hava da silkeleyerek asmayı muhakkak ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir