Abdullah Avcı’dan transfer sözleri

Trabzonspor’un teknik yöneticisi Abdullah Avcı, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, MKE Ankaragücü’nün teknik yönetici Ömer Erdoğan ile bir değişim içinde olduğunu söyledi.

İlk yarı iki grubun da dalgalı oynadığını belirten Avcı, ikinci yarı yaptıkları ataklarla oyunun kendi ellerine geçtiğini lisana getirdi.

Avcı, yanlışsız vakitte golü bulduklarına vurgulayarak, “Golden çabucak sonra duran top, korner ve gerisinden penaltı. Oyun 3-5 dakika daha devam etse tahminen diğer bir atak yapacaktık. Sonra oyun 1-1’e geldi. Tekrar kazanmak için denedik. Kazanmak için gelmiştik fakat bugün prestijiyle bu gerçekleşmedi. Biz 13 maç lig artı Avrupa kupaları ve Harika Kupa ile birlikte 22 karşılaşmayı bugün prestijiyle bitirdik. Beş haftalık bir süreç var. Bu bir orta değil. Devre ortası daha olmadı. Biz bu ortada bu 22 maç artı lig sürecinde oyun ve oyuncu üzerinde tahlil yapacağız. Artılarını eksilerini, güçlü ve güçsüz yanlarını masanın üzerine yatıracağız.” dedi.

Maçın oynandığı Eryaman Stadı’nın yerin berbat olduğunu belirten Avcı, futbolun kalitesinin artırılması için genel olarak bu bahis üzerinde ağırlaşmak gerektiğini kaydetti.

“TRABZONSPOR LİGDE YARIŞACAKTIR”

Trabzonspor’un olduğu her yerde yarışın olduğunu tabir eden Avcı, “Bugün Trabzonspor, ligde yarışacaktır. Biz çok düzgün miyiz, değiliz. Makûs müyüz o da değil. Ortada giden bir durumumuz var. Bunu daha üst nasıl çekebilirizin fizikî, taktiksel ve zihinsel olarak çalışmalarını, oyun ve oyuncu üzerinden yapacağız.” diye konuştu.

Trabzon ve Antalya’da kamp yapacaklarına işaret eden Avcı, “Avrupa kupalarında varız. Türkiye kupası başlayacak, ligdeyiz. Trabzonspor her yarışın içinde olacaktır. Sabırlı daha güzelini yapacak kalitemiz var, bunu daha uygun biçimde yansıtacağız.” tabirlerini kullandı.

ABDULLAH AVCI’DAN TRANSFER AÇIKLAMASI

Abdullah Avcı, bir basın mensubunun idareden transfer talebinin olup olmadığıyla ilgili soruyu şu formda yanıtladı:

“Edin Visca, Bruno Peres ve Dorukhan Toköz dönem başında banko oyuncularımdı. Edin Visca ve Bruno Peres devreye kadar bizimle birlikte değil. Dorukhan Toköz dönemi kapattı. Bruno Peres ve Edin Visca yeni bir transfer olarak bu ortada grubun içine katılacak ve kalitemizi daha üst çekecek. Takım kalitemiz var. Çok oyuncuya gereksinimimiz yok. Ekibimizin durumuna nazaran, bütçesine nazaran, yabancının sayısına nazaran, yerli yahut yabancı değerlendirmesini yapacağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir