Malatya Büyükşehir, Hizmet-İş Şube temsilcileriyle toplandı

MALATYA (İGFA) – Hizmet İş Sendika Lideri ve temsilcileriyle bir ortaya gelen Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan, BELSOS Dedekorkut Restoranı’nda düzenlenen Genişletilmiş Temsilciler toplantısında sendika temsilcileriyle istişarelerde bulundu.

Hizmet İş Sendikası Malatya Şube Lideri Bünyamin Geleri, sendikanın Malatya’da yaklaşık 5 bin 200 üye arkadaşlarıyla Doğu Anadolu Bölgesi’nde en büyük şubelerden birisi olduğuna dikkati çekerek, “En son Malatya Büyükşehir Belediyesi ile yapılan toplu iş mukavelesi konusunda Sayın Liderimizle çok hoş bir toplu iş mukavelesine imza attık. Bundan ötürü Sayın Liderimize teşekkür ediyorum. Sayın Başkanımızlayaptığımıztoplu iş kontratıyla emekçi arkadaşlarımız da alanda birlik ve beraberlik içerisinde Malatya halkına Büyükşehir Belediyesi ismine hoş hizmetler veriyorlar. Ben bu istişare toplantısına bizleri davet ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan ise, “Biz Hizmet İş Sendikası Genel Liderimiz ve burada bulunan şubesiyle çok uyumlu bir çalışma içerisindeyiz. Çalışan ve çalıştıran dediğimiz olay bir birinin zıttı değildir. Bizim olduğumuz yerde adalet birinci sıradadır. Hak-hukuk birinci sıradadır. Patron güçlü olduğu vakit, iş gören de güçlü olur” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir