Ağaoğlu, Trabzonspor’un 55’inci kuruluş yıl dönümünü kutladı

Trabzonspor Kulübü Lideri Ahmet Ağaoğlu, bordo-mavili kulübün 55’inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle kutlama bildirisi yayımladı.

Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor’un resmi sitesinden yaptığı yazılı açıklamada, “Tam 55 yıl evvel bugün, Trabzon kentini spor tarihimizin altın sayfalarına taşıyacak bir olay oldu; çok sevdiğimiz, gönül verdiğimiz Trabzonspor kuruldu. 2 Ağustos 1967… Büyük inatlarla, özveriyle, esnafından yöneticisine kentin güzide insanlarının bin bir emeği ile dünyaya geldi. Biz, biricik kulübümüz için emeğin, uğraşın ve inadın grubu derken her vakit geçmişe de atıfta bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

“GELECEĞE YÜRÜYORUZ”
Trabzonspor’un kurulduktan 7 yıl sonra birinci lige çıktığını ve 2 yıl sonra Türkiye’nin en büyüğü olmayı başardığını söyleyen Ağaoğlu, “8 lig şampiyonluğu, 9 Türkiye Kupası, 3 Muhteşem Kupa, 7 Cumhurbaşkanlığı ve 5 Başbakanlık Kupası. Tüm görkemiyle müzemizde yer alan Kıbrıs Barış Kupamız da var elbette. Şimdi geçmişinden güç alan bu kulüp, bu topluluk, taraftarlarının da dayanağıyla geleceğe yürüyor. Karadeniz Fırtınası’nın 55. yılına girdiği bugün, amaçlarımıza ulaşıyor olmanın gururunu yaşıyor; birebir vakitte, Trabzonspor ismini daha yükseklere taşıyacak olmanın kararlılığı ile çalışmaya devam ediyoruz. Örnek bir topluluk olarak bundan sonra da birlik ve beraberliğimizi koruyarak, daima söylediğim üzere yan yana durarak, yol almaya devam edeceğiz. Trabzonspor Kulübü Lideri olarak duruşuyla, karakteriyle, tutkusuyla fark yaratan bu büyük topluluğun bir kesimi olmaktan onur ve memnunluk duyuyorum. Trabzonsporumuzu doruğa birlikte taşıyacağımız birçok yıllarımız olsun diyor, İdare Konseyimiz ismine siz taraftarlarımıza teşekkür ediyor, hürmetlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir