Aslıhan Sinem Çiçek’in ölmeden önce bindiği beyaz aracın sahibi bulundu, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

İzmir’de, iş görüşmesine gittikten sonra konuta geri dönmeyen, 1 gün sonra Ege Üniversitesi Hastanesi’nde ömrünü yitirdiği anlaşılan Aslıhan Sinem Çiçek‘in (18) son imgesinde bindiği beyaz hafif ticari aracın sahibi bulundu. Gözaltına alınıp, isimli denetim koşuluyla hür bırakılan aracın sahibi C.A.’nın, sözünde; Çiçek ile kendi konutuna gittiğini, bir mühlet vakit geçirdikten sonra genç kızın tek başına ayrıldığını öne sürdüğü öğrenildi.

Aslıhan Sinem Çiçek, 26 Temmuz günü saat 14.00 sıralarında, Bornova’daki iş görüşmesine gitmek için konuttan çıktı. Meskene dönmeyen Çiçek’e ulaşmayan babası Serdar Çiçek, polise kayıp müracaatında bulundu. Gruplar, Çiçek’in Ege Üniversitesi Hastanesi’nde olduğunu tespit etti. Böbrekleri iflas ettiği belirtilen Aslıhan Sinem Çiçek, 27 Temmuz’da hastanede hayatını yitirdi.

Çiçek’in kuşkulu vefatı ile ilgili gruplar, Burak Kaya’yı (27) gözaltına aldı. Genç kızın telefonu üzerinde bulunan Kaya, sorgusunda Çiçek’i kendisinin öldürmediğini söyledi. Emniyetteki süreçlerin akabinde adliyeye sevk edilen Kaya, çıkarıldığı hakimlikçe ‘gasp’ kabahatinden tutuklandı.

Aslıhan Sinem Çiçek’in son olarak beyaz hafif ticari araca bindiği görüldü. Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü takımları, beyaz aracın geçtiği noktalardaki güvenlik kameralarını inceledi. Manzaraların akabinde aracın plakasından, fırında çalışan arkadaşı C.A’.ya ulaşıldı.

Ekipler, belirlenen adrese baskın yapıp, C.A.’yı gözaltına aldı. Emniyetteki süreçleri tamamlanan C.A., adliyeye sevk edildi. C.A., savcılık sözünde; Aslıhan Sinem Çiçek’in vefatı ile ilgisinin olmadığını öne sürdü. Beyaz aracı ile Çiçek’i aldığını, daha sonra kendi meskenine geçtiklerini belirten C.A.’nın, bir müddet vakit geçirdikten sonra genç kızın meskenden tek başına ayrıldığını söylediği öğrenildi. Nöbetçi hakimliğe çıkarılan C.A., isimli denetim kuralıyla özgür bırakıldı.

Anne Remziye çiçek: Her şey o arabada

Anne Remziye Çiçek, Hürriyet’e yaptığı açıklamada şu sözleri kullanmıştı:

“Sinem o gün ‘İşe gidiyorum’ diyerek süratlice meskenden çıktı. Bir daha da görmedim. Son vakitler bir motor hevesi vardı. ‘Çalışıp kendime motor alacağım’ diye tutturmuştu. Motorunu almak istediği çocukla da o gün buluşmuş. Motora bakmışlar. Sonra da motorcu onu Helin ve Berfin isimli arkadaşlarının konutuna bırakmış ve gitmiş. Sinem’in arkadaşları ‘Sinem konuta geldiğinde çok sinirliydi’ diyor. Motorcu çocuk ise ‘İşe başlayacağı için çok mutluydu’ diyor. Kamera imajlarına nazaran beyaz bir otomobil gelmiş. Sinem o otomobile binip gitmiş. Telefonda da en son saat 16.09’da online olmuş. Her şey o otomobilde. Arkadaşlarının tabirleri çelişkili, o otomobildekilerin kim olduğunu bildiklerini düşünüyorum. Sinem uyuşturucu kullanmazdı. Ambulans da geç gelmiş.”

TIKLAYIN – Aslıhan Sinem Çiçek’in mevt raporu çıktı: Darbedilmiş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir