Alman medyası Milli Takımlarını yerin dibine soktu

Alman medyası, ulusal kadronun Dünya Kupası’ndan elenmesi manşetlerine taşıdı.

Bild gazetesi “Utanç verici çıkış” başlığını kullanırken, 1 Aralık 2022’de, bir vakitler büyük ve gururlu bir futbol ulusunun sonuna tanıklık edildiği belirtildi.

Dört kere Dünya Şampiyonu, üç defa Avrupa Şampiyonu olan Almanya’nın acı gerçekle yüzleştiğine işaret edilerek, 2018’in akabinde 2022’de de kümeden çıkılamadığına dikkat çekildi.

Frankfurter Allgemeine Zeitung, “Büyük bir futbol ulusunun makûs sonu” başlığıyla verdiği haberde, “2014’teki Dünya Kupası şampiyonluğundan bu yana işler berbata gitti. Dünyanın doruğuna dönüş ulusal kadro için yalnızca bir illüzyon. Katar’daki Dünya Kupası fiyaskosunun akabinde birçok soru ortaya çıkıyor.” sözlerine yer verdi.

Tagesschau internet sitesi de “Dünya şampiyonluğundan problemli çocuğa” başlığını kullandı. Sitenin haberinde, 2014 yılında dünya şampiyonu olan Almanya’nın, üst üste ikinci defa kümelerde elendiği tabir edilerek, sekiz yılda dünya şampiyonundan sıkıntılı çocuğa düşüşün nedenleri ve sayıları okuyuculara aktarıldı.

B.Z gazetesi de “Lanet felaket” başlığını manşetine taşıdı. Gazete haberinde tüm bu yaşananların sorumluları olarak federasyon, teknik yönetici ve ulusal grup oyuncularını gösterdi.

Süddeutsche Zeitung ise haberinde, “Büyük karmaşaya uyan sonuç” başlığını kullandı. Haberde Almanya Ulusal Ekibi’nin kusurları irdelendi ve bu makus sonucun teknik yönetici Hansi Flick’in geleceğinin sorgulanmasına yol açabileceği söz edildi.

Eski ulusal futbolcu Holger Badstuber ise Almanya’nın Katar’daki Dünya Kupası’nda birinci cinste elenmesine çok sert tenkitlerle yöneltti. “Stuber eurosport” isimli internet sitesi için yazdığı köşe yazısında Badstuber, “Bu bir fiyasko. Zayıf, utanç verici, bedelsiz, hayal kırıklığı.” sözlerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir