Almanya’nın Katar’da kader maçı

2022 FIFA Dünya Kupası’nda gayret eden İspanya ile Almanya, E Grubu’ndaki ikinci maçta karşı karşıya gelecek. Al Bayt Stadı’nda oynanacak karşılaşma, saat 22.00’de başlayacak. Çabayı Hollandalı hakem Danny Makkelie yönetecek.

İspanya, kümedeki birinci maçında Kosta Rika’yı 7-0 yenerek güzel bir başlangıç yaptı. Almanya ise Japonya karşısında 1-0 öne geçmesine karşın sürpriz bir halde 2-1 mağlup oldu.

Almanya ile İspanya Dünya Kupası tarihinde toplamda 4 kere karşı karşıya geldi. Bu 4 maçın 2’sini Almanya, 1’ini İspanya kazandı, 1’i ise beraberlikle tamamlandı.

Almanya, 1966 ve 1982’de oynanan maçlarda İspanya’yı mağlup etti. İspanya 2010’da yapılan karşılaşmada Almanya’yı saf dışı bıraktı.

1994 Dünya Kupası’ndaki müsabaka ise beraberlikle tamamlandı.

İlk maçta Japonya’ya yenilerek büyük şok yaşayan Almanya, İspanya karşısında alandan yenilgiyle ayrılması halinde turnuvaya erken havlu atabilir. Japonya’nın Kosta Rika’yı yenmesi yahut berabere kalması halinde turnuvadan elenecek olan Almanya, Kosta Rika’nın galip gelmesi halinde umudunu son maça taşıyacak. Lakin Almanya’nın galibiyet yahut beraberlik halinde, son maçtaki bahtı biraz daha artacak.

Anlık puan durumu:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir