Bakanlığın önüne giden Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan açıklama yaptı: Yiğit polislerimiz operasyon için emir bekliyor

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilleriyle bir arada İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşında evlendirilen ve cinsel istismara uğradığı argüman edilen kızı için TBMM’den Adalet Bakanlığı’na yürüdü. Bakanlığın önünde bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, bahisle ilgili toplumsal medya hesabından da dikkat çeken paylaşımlarda bulundu.

“OPERASYON YAPILMADIĞI SÜRECE GERGİNLİK ARTACAK”

Olayla ilgili operasyon buyruğu verilmemesini “Organize kötülük” olarak nitelendiren Kılıçdaroğlu, “Günlerdir kendimize gelemiyoruz. 6 yaşında bir bebeğe sistematik tecavüz edildi. Daha süt kokuyordu evladımız. Aile Bakanı, 2 yıldır sıkıntıyı bildiklerini itiraf etti. Anlıyoruz ki Adalet Bakanlığı, tertibi gördüğü halde operasyon buyruğu vermedi. Bu organize kötülüktür. Bu operasyon yapılmadığı sürece, gerginlik artacak” sözlerine yer verdi.

“SENİN YANINDAYIZ KIZIM”

Paylaşımının devamında Yusuf Ziya Gümüşel’in kızına seslenen Kılıçdaroğlu, “Kızımıza seslenmek istiyorum: Yanındayız, hepimiz senden yanayız. 84 milyon, genci, yaşlısı, inançlısı, inançsızı, dindarı, ateisti hepimiz senin yanındayız kızım. Başı açığı, kapalısı, tüm gençler seninledir kızım” dedi.

“YİĞİT POLİSLERİMİZ BUYRUK BEKLİYOR”

Son olarak “Bu devlet ayağa kalksın” diyen Kılıçdaroğlu “Yiğit polislerimiz operasyon için buyruk bekliyor” notunu düştü.

İşte Kılıçdaroğlu’nun o paylaşımları;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir