Bir yıl sinyal alınmayan cep telefonları bloke edilecek

AK Parti milletvekillerinin hazırladığı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanun ile Birtakım Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM’ye sunuldu. Daha çok tütün üretimi ve kaçakçılığıyla ilgili yeni düzenlemelerin yer aldığı teklifte, kullanılmayan cep telefonlarıyla ilgili değerli bir husus de yer aldı.

Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine nazaran; hala 7 yıl olan cep telefonlarındaki sinyal alma sonu bir yıla düşürülüyor. Buna nazaran, kesintisiz bir yıl müddetle elektronik haberleşme şebekelerinden hizmet almayan, yani telefon görüşmesi yapılmayan ya da ileti atılmayan, internete girilmeyen aygıtların elektronik kimlik bilgileri kayıtlı olmaktan çıkarılarak pasif hale düşürülecek.

Teklife nazaran, bir yıl geçtikten sonra cep telefonunu son kullanan kişi bir sim kart takarsa, telefon tekrar faal hale gelecek. Lakin pasife alınmış telefon diğerine satılmış ya da ikram edilmişse telefonu alan kişinin sim kartı o telefonda çalışmayacak. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir