Bülent Turan: RTÜK seçimini Mehmet Ali Çelebi’ye bağlarsanız saçmalarsınız

AK Parti Küme Başkanvekili Bülent Turan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) askeri harekatlarda kimyasal silah kullandığı argümanıyla ilgili olarak “PKK ne vakit ‘yandım, bitiyoruz, zordayız’ dese, kesinlikle gündem değiştirilerek PKK’nın ekmeğine adeta yağ sürülüyor” tabirlerini kullandı.

İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin AK Parti’ye katılması ve boş RTÜK üyeliğinin YETERLİ Parti’den AK Parti’ye geçmesinin akabinde, “üyelik için transfer yapıldı” tenkitlerine de cevap veren Turan, “RTÜK seçimini Mehmet Ali Çelebi’ye bağlarsanız, en hafif tabiriyle saçmalamış olursunuz” biçiminde konuştu.

‘MEVZU NE KİMYASAL SİLAH NE MİSAL İDDİALAR’

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Konseyi’nde, gündem dışı konuşmalardan sonra küme başkanvekilleri yerlerinden kelam aldı.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, AK Parti Küme Başkanvekili Bülent Turan, TSK’nin kimyasal silah kullandığı savlarına değinerek, “PKK ne vakit ‘yandım, bitiyoruz, zordayız’ dese, kesinlikle bir el uzatılıyor, kesinlikle bir gündem değiştirilerek PKK’nın ekmeğine adeta yağ sürülüyor” dedi.

“Mevzu ne kimyasal silah ne emsal tezler. Bakınız, bu usul telaffuzun söyleyene yararı olmadığı üzere ülkemize de yararı yok” diyen Turan, “Tabipler Birliğinin daha evvel Ermeni soykırımı savıyla Ermenistan’a mektup yazması, Öcalan’la ilgili Bakanlığa başvurup görüşme istemesi ‘Kürt Meselesine Barışçıl Çözüm’ başlıklı bölücü bildiriye imza atması, Afrin Operasyonu’yla ilgili muazzam bir dezenformasyonda bulunması, Turkovac üzere bir gururumuzu adeta solüsyon diye sav edip milletlerarası alanda Türkiye’yi zayıflatmaya çalışması üzere birçok bu vatanın birliğiyle, beraberliğiyle, toprağıyla bağdaşmayan yaklaşımları oldu, birinci kez değil” tabirlerini kullandı.

‘İDDİA EDİLDİĞİ ÜZERE VEKİL TRANSFERİ BİZİM İŞİMİZ DEĞİL’

RTÜK’e üye seçimine de değinen Turan, “RTÜK seçimi birinci kere yapılmıyor yahut emsal kurumların seçimi birinci kez yapılmıyor. Bu seçimler çerçevesinde, takviminde gerekli adım neyse adaba, kanuna, mevzuata uygun atılacaktır. Sav edildiği üzere vekil transferi vesaire bizim işimiz değil. RTÜK seçimini Mehmet Ali Çelebi’ye bağlarsanız, en hafif tabiriyle saçmalamış olursunuz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir